Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az a helyzet laktóz érzékeny...

Az a helyzet laktóz érzékeny vagyok már vagy 5-6eve körülbelül és nem rég tudtam meg hogy lehet kerni erre adó-visszatérítést 5evre is vissza menoleg, ha az adott kórházban ahol megállapították hogy laktozos vagyok elég ki kerni a papírt onnan?

Figyelt kérdés
Vagy újat kell csinaltassak, vagy megfelelő az 5 évvel ezelőtt is?

2023. ápr. 24. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosod ad egy nyomtatvànyt, amire ràírja hogy mikortól àll fent a betegsèg. Aztàn 5 èvre visszamenőleg önellenőrzèssel àtjavítod az adóbevallàsod.Azutàn kèrheted majd havonta a fizetèsedhez szàmolva, vagy èvente egyösszegben. Az igazolàst őrízd meg.
2023. ápr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy olyan orvosi igazolás szükséges, ami a kormányrendeletben meghatározott adattartalommal rendelkezik. Továbbá szükséges, hogy az ezen az igazoláson feltüntetett betegség BNO kódja szerepeljen abban a kormányrendeleti listában, ami felsorolja azokat a betegségeket, amire SZJA-val kapcsolatban kedvezményt lehet érvényesíteni.


A kedvezményt azon időszakra érvényesítheted, ami az orvosi igazoláson szerepel. Ha ez nem terjed ki évekre visszamenőleg, akkor nem érvényesítheted évekre visszamenőleg, csak és kizárólag arra az időre, amit az orvos leigazolt.

Ezt az igazolást neked kell megőrizned, mint a bevallás alapjául szolgáló orvosi igazolás.

2023. ápr. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is most igényelem vissza először 5 évre visszamenőleg. Bár sokkal régebbi az igazolás. Könyvelővel csináltatom meg. Innentől kezdve automatikusan megy. Viszont ha nincs adód akkor nem tudsz visszaigényelni. Annak még utána kell járnom, hogy ha ingatlan eladása után van adóm, abból is vissza lehet-e igényelni.
2023. ápr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van adom dolgozom bár most táppénzes vagyok terhesség miatt de az szerintem nem befolyásolja
2023. ápr. 25. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Ingatlan eladása után nem tudod érvényesíteni, mivel az külön adózó jövedelem kategória. De ha van annyi adóalapod az ingatlan értékesítése nélkül is, akkor maximálisan ki tudod használni a kedvezményt. Ha nincs, akkor csak részben tudod kihasználni.
2023. ápr. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös, köszönöm hogy válaszoltál. Fantasztikus ez a magyar adórendszer:((

Mivel rokkant vagyok nem dolgozom, így akkor nem tudom igénybe venni? Bár ha lesz külföldi bevételből adóm talán abból visszaigényelhetem. Csak a régebbi befektetéseimből tudok jövedelemhez jutni.

2023. ápr. 27. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mivel rokkant vagyok nem dolgozom, így akkor nem tudom igénybe venni?"


Ha nincs olyan bevételed/jövedelmed, ami annak az adóalapnak a része, ami után érvényesíteni lehetne, akkor bizony nem tudod igénybe venni.


Mint írtam, az ingatlan értékesítése utáni bevétel/jövedelem nem képezi ennek az adóalapnak a részét, ezért ha csak ebből volt bevételed/jövedelmed, akkor nem tudsz élni a lehetőséggel.

2023. ápr. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!