Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudhatom meg hogy a...

Honnan tudhatom meg hogy a munkaltatom igénybe veszi a kedvezményt ami az én súlyos fogyatekosságom miatt lehetne igénybe venni?

Figyelt kérdés
a múlt évben 1-8 hónapig dolgoztam kifejezetten megváltozott munkaképességű állásban ott igénybe vettek rám a kedvezményt, de ahol most dolgozok egészséges emberek dolgoznak ,és nem tudom hogy igénybe vette e a munkaltatom a kedvezményt ,az adó tervezetben ez bele van esetleg írva ? előre is köszönöm a választ

2023. ápr. 26. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg tőle . Jogod van tudni.
2023. ápr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem meg neki pont nem releváns, ezen csak a munkáltató tud bukni.
2023. ápr. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

Namármost: a munkáltató alapból nem fogja ezt a kedvezményt figyelembe venni, csak ha te jelzed.

Ha figyelembe lett véve, akkor a havi bérpapírodon ott lesz az igénybe vett kedvezmény és természetesen az adóbevallás tervezetben is ott lesz.

Ha nem lett igénybe véve, akkor pedig te utólag meg tudod igényelni, az eSZJA oldalon egyszerűen módosítod a tervet és beírod a jogosultsági hónapokat, aztán majd a NAV visszautalja neked.

2023. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Na várj, milyen kedvezményről van szó? A személyi kedvezményről? Mert az nagyon hamar kiderül, hogy igénybe van-e véve (btw. azt nem a munkáltató veszi igénybe, hanem te). Vagy a te megváltozott munkaképességed miatti kedvezményről van szó, amit a munkáltató érvényesíthet? A kérdésből nekem nem egyértelmű.
2023. ápr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
megváltozott munkaképességem miatti kedvezményről van szó
2023. ápr. 26. 15:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha valamilyen kedvezmény a munkáltatót illeti, akkor az a Te SZJA tervezetedben nem fog szerepelni.


Ha a személyi kedvezményről beszélsz, ami neked jár az SZJA-val kapcsolatban, mint kedvezmény, ahhoz pedig a munkáltatónak nincs köze. Neki annyi köze van hozzá, hogy ha nyilatkozol felé írásban, hogy év közben érvényesítendi szeretnéd, akkor köteles a nyilatkozatodat figyelembe venni a béred számfejtésekor.


Mit a cél a kérdéseddel? Mit szeretnél tudni, és miért?

2023. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!