Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás tervezetnél...

Adóbevallás tervezetnél mindenkinél megjelenik a "4 vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezményének alapját képző összeg" sor?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy csak én raktam bele véletlenül ezt a sort a bevallásomba, vagy automatikusan behúzza mindenkinek. Igazából itt csak a bérem jelenik meg, semmilyen költség/bevétel/kedvezmény nincs töltve benne. Csak azért meglepő, mert gyermektelen vagyok, így nem igaz rám az állítás, de az sem rémlik, hogy véletlenül hozzáadtam volna ezt a sort.
2023. ápr. 29. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy ott van a családi kedvezmény sornál is, meg talán a súlyos fogyatékosság soránál is

Több összesítő sorba is megjelenik minden ilyen kedvezményél elvileg ha jól emlékszem én is fejbe.

Magyarul ha az össz évi jövedelmed van mindenhol ugyanabba a sorba, azt jelenti hogy az adott adóalap-kedvezmény nem csökkentette, tehát nem vetted igénybe

2023. ápr. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Adóbevallás tervezetnél mindenkinél megjelenik "


Igen, mindenkinél, és nem csak a tervezetnél, hanem a végleges bevallásnál is. Összesítő sor, így függetlenül attól, hogy érint az adott kedvezmény, vagy sem, megjelenik.

2023. ápr. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok, úgyhogy így adtam be a végén. Bocsánat, hogy csak most írok vissza, de olvastam még április végén az üziket.
2023. máj. 31. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!