Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás - Elképzelhető,...

Adóbevallás - Elképzelhető, hogy az első házasok kedvezménye azért nem jelenik meg a visszatérítendő sorban, mert az SZJA visszatérítés magasabb mint ez az összeg?

Figyelt kérdés

Egyszerű, 1 munkahelyes adataim vannak.


Ami most a bevallásban van:


- Bér

- Levont járulékok

- SZJA visszatérítés sorok (amit már utaltak)

- Első házasok kedvezménye


Ezeket kitöltve nullás a visszatérítés ( a NAV tervezet nem kalkulált automatikusan az első házasok kedv-vel).


Köze lehet a házasok résznek az SZJA-hoz?


2022. márc. 11. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már visszakaptad minden befizetett adódat, akkor már nincs miből kedvezményt érvényesíteni.
2022. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

406.000 SZJA jött vissza


480.000 a családi kedvezmény és 130.000 körül az első házasság. Összesen ez 610.000. Én azt gondoltam, hogy emiatt jár még vissza.


(Családit azért nem írtam a kérdésbe, mert azzal még bajlódok, a házasságit akartam kideríteni, hogy azért nullás-e mert SZJA-ból vonják-e. Ezek szerint igen.)

2022. márc. 11. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha 406 ezer forint adót fizettél be összesen, akkor nem kaphatsz vissza 610-et. Ha nem fizettél be, nem tudsz a semmiből visszaigényelni.

Az első házas kedvezmény egyébként 5 ezer havonta, ez egy évben 60, a 130 sehogy nem jön. De mint írtam, már minden befizetett adótat visszakaptad. A családi kedvezménnyel se bajlódj.

2022. márc. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ulj le fiam,egyes! Nem kapsz mar semmit. Es egyetertek az utolsoval, max 60 ezer ft egy evre az elso hazasok kedvezmenye.
2022. márc. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!