Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Részvény adózás margin levonás...

Klanwarrior kérdése:

Részvény adózás margin levonása után?

Figyelt kérdés

Az adóbevallásban fel kell tüntetni, ha valaki margin-on kereskedik, ami miatt a bróker cég által levonása keletkezett?


Tegyük fel, hogy 200e Ft bevételem keletkezett részvények után, viszont egy rossz üzlet miatt marginon kereskedtem 6 hónapon keresztül, ami miatt 60e Ft-ot fizettem a bróker cégnek. Ekkor az adóm 140, vagy 200e Ft lesz? Illetve kell a margin adót valahol feltüntetnem? Köszi:)



2023. máj. 4. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Ezt itt szerintem többen nem értjük.


Le tudnád írni úgy, hogy érthető legyen?

2023. máj. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden költséget le kell vonni, úgy kapod meg az adoalapot.

Margin trade-nél arányosan több a jutalék a tőkédhez képest, szerintem erre gondolsz.

2023. máj. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Úgy értettem, hogy az össz bevételem a lezárt ügyletek alapján pl 200e Ft, viszont a bróker cégem nem ad igazolást a kereskedelmeken kívüli levonásokról, osztalékokról. Tastytrade. Viszont magam ezt ki tudom keresgélni az applikáción, és mivel margin-on kereskedtem, tehát a bróker pénzét használtam a befektetés életben tartásához, ezért nekem fizetnem kellett neki éves szinten 8%-ot, amit havonta vont le, összesen a lezárt ügyletekből befolyó bevételemnek majdnem a fele lett az összeg. Tehát le tudom-e írni az adómból, mintha egy veszteséges ügylet lett volna a tőkeáttétel miatti adó, illetve erre van-e külön sor az SZJA bevalláson
2023. máj. 5. 17:46
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Ha a margin számlára be kellett tolni pénzt fedezetként a negatív tartományba csökkenő piaci értékű ügyleted miatt, az még nem csökkenti az adóalapot, mert lezárt ügyleteken realizált tárgyévi veszteségeket kell szembeállítani a tárgyévi lezárt ügyleteken realizált nyereséggel.
2023. máj. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden normális brókercég küld e-mailben napi, havi elszámolást, ami tartalmaz minden tranzakciót és költséget.
2023. máj. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!