Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adózni? Legálisan kérhetn...

Kell adózni? Legálisan kérhetnek érte pénzt?

Figyelt kérdés

Érdekelne, ha közösségi oldalakon keresztül hirdetek olyan dolokat, amivel másoknak segíthetek, (pl!! utazás szervezés, táplálkozási tanácsadás) azok után kell-e valamilyen formában adózni?

A zárójelben példákat írtam, tudom, nagy részükhöz elengedhetetlen a szaktudás. Illetve ha van is rá kereslet, az emberektől lehet-e ilyen formában pénzt kérni? Nyilván nem akarom magam kihúzni az adózás alól, csak érdeklődöm, több utazási oldalt is látva ahogy közösségi oldalakon adnak tippeket minimális összegért cserében /összehoznak pár napos, vagy hetes repülőutakat, szállással együtt/

Előre köszönöm.



2023. máj. 13. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
igen kell. Azért csinálod, hogy pénzt kapj érte tehát üzleti tevékenységnek minősül, minden forintja adóköteles.
2023. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tanácsadási szolgáltatások, üzleti tevékenység.
2023. máj. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mármint, üzletszerűen nyújtasz utazási, táplálkozási, stb tanácsokat, pénzért cserébe? Természetesen igen, vállalkozói jogviszony és a bevételből pedig a megfelelő adók befizetése. Nem is értem hogy merül fel bárkiben egy pillanatig is, hogy ne kellene.
2023. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem írtam olyat, hogy nem kell, utánakérdeztem csak :)
2023. máj. 13. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!