Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megkértem egy új könyvelőt,...

Megkértem egy új könyvelőt, mert a régi nyugdíjas lett, hogy számítsa ki az adómat járulékot meg is csinálta a formanyomtatványokat, fizettem érte számlával, de bejelenteni nem jelentette be a NAV-hoz? Januárban kellett volna, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Most látom, ahogy a NAV elküldte a bevallás tervezetet amit csinált.

Be lett fizetve minden a NAV-hoz közteher, de bevallás nem róla.



2023. máj. 14. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Miért kellett volna januárban?


Éves SZJA bevallásról beszélünk? Abból gondolom, hogy NAV-tervezetet is említették. Tehát a 2022. évben megszerzett bevételek/jövedelmek bevallásáról van szó?


Mert ha igen, akkor a könyvelőnek nem dolga helyetted eljuttatni a NAV-hoz a bevallást, ő csak elkészíti neked.

Semmivel nem vagy elkésve, 2023. május 22. a határidő arra, hogy benyújtsd a bevallást.

Ha a könyvelő által készített bevallás mindenben egyezik a NAV-tervezettel, akkor feleslegesen fizettél a könyvelőnek. Ha a NAV-tervezet jó, akkor az május 22-én a végleges bevallásod lesz még akkor is, ha semmit nem teszel vele.

Ha eltérő a két bevallás és a könyvelőé a helyes, akkor azt még május 22-ig nyújtsd be a NAV-hoz. Így ez lesz a végleges bevallásod, és a NAV-tervezetet hibernálni fogják (érvényét veszti).

2023. máj. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat kifizetői részről kellett a könyvelőnek a bevallást elkészíteni - ezt nem írtam. Azt kellett volna vallani azt hiszem januárban.
2023. máj. 15. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Január 31-ig kell a kifizetőknek (ez nem feltétlenül az a könyvelő, akiről Te beszélsz) kiállítani az M30-as lapot azoknak, akik tőlük szereztek jövedelmet és év közben nem kaptak róla igazolást (ADATLAP).
2023. máj. 16. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen erről van szó. Hogy hogyan tudom helyrehozni? Pótolni?
2023. máj. 16. 09:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Mit akarsz helyrehozni?


Azt mondod, hogy megcsinálta valaki a bevallásodat. Gondolom, nem a hasára ütött közben és úgy írta be a számokat. :)


Eljutottam arra a pontra, hogy nem értem azt, amiről beszélsz...


Vállalkozó vagy és voltak dolgozóid, akiről elmaradoztak adatszolgáltatások az éves bevalláshoz? Vagy miről van szó??????


Írd le normálisan, mert így értelmezhetetlen a kérdésed!

2023. máj. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!