Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen adókat fizessek be?

Milyen adókat fizessek be?

Figyelt kérdés

Szóval nekem magánvállalkozóként több munkám is lesz és nem tudom, hogy milyen fajta adót fizessek be utánuk. Van SZJA, Kata, és sajnos csak ezeket ismerem. (Bocsánat, hogy ennyire nem vagyok képben a dolgokkal.) Milyen adó típusok léteznek még SZJA-n és Katán kívül? A munkáim alapján melyiket lenne a legkedvezőbb befizetnem? Magánvállalkozóként a különböző munkáim után be tudok fizetni mondjuk az egyikre SZJA-t, a másikra meg mondjuk Katát? Néhány munkám után évenkénti adóbevallást írnék, az egyik után pedig számlákat állítanék ki minden alkalommal ha jön egy ügyfél. Most akkor leírnám ide a tervezett munkáimat amiket kb 1 év múlva fogok végezni, de néhány elég diszkrét.

Wolt-os kajadíler szeretnék lenni, azután évenkénti adóbevallást írnék.

HugBar ölelős táncosnő lennék, ezt a munkát az albérletemből végezném úgy, hogy levideózom ahogy hoodie-ban magamat ölelgetve táncolok és ezt feltölteném egy fizetős platformra (OnlyFans alternatíva: MyClub) ahol fizetnének, hogy megnézzék. Ezután is évenkénti adóbevallást írnék.

OnlyFansra feltöltenék magamat ölelős képeket, ezután is évenkénti adóbevallást írnék.

Lehet, hogy belekezdek egy diszkrét hugshop dropshippingbe ahol ölelős párnákat dropshippingelnék diszkrét kiszállítással Shopify-on, de ez még nem biztos, ezután is évenkénti adóbevallást írnék.

És ölelős (plátói) prostituált is lennék (szexet nem árulnék, csak ölelést). Minden alkalommal amikor jönne egy ügyfél és megölelném, számlát állítanék ki utána.

Az évenkénti adóbevallásba több munkát bele lehet írni vagy csak egyet? Több munka esetében külön több adóbevallást kell írnom? Ha igen, akkor mindegyik adóbevallásba külön meg tudnám adni azt a civil szervezetet aminek felajánlhatom az adóm 1%-át? És akkor ők így nagyobb összeget kapnak? Egy Vegán Aktivista szervezetnek szeretnék segíteni. Köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 22. 12:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Nagyon remélem, hogy ez csak valami fake kérdés és csak trollkodni akartál.

Ellenkező esetben ajánlom, hogy keress fel egy könyvelőt, ő felvilágosít az adózás és egyéb dolgok módjáról.

2023. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Nem trollkodom, tényleg ennyire nem vagyok képben a dolgokkal. Nem tudok most felkeresni egy könyvelőt, majd 1 év múlva elmegyek a NAV-hoz, hogy jobban elmagyarázzák. Remélem, hogy lesz rá idejük, hogy megtanítsanak adózni. Csak 16 vagyok, 17 leszek idén, azért írtam, hogy 1 év múlva mert akkor töltöm be a 18-at. Valaki el tudná nekem magyarázni? Fontos lenne!
2023. máj. 22. 13:08
 3/36 anonim ***** válasza:
Persze, de az nem a nav lesz, nyugodjál bele. Miért nem tudsz felkeresni könyvelőt? Akár online tanácsadás is van már a legtöbbnél.
2023. máj. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Ingyenes online tanácsadás? Küldj egy linket!

De nem tudná valaki elmagyarázni? Nem tudom, hogy ingyenesek-e ezek a tanácsadások. Ha valaki tudna válaszolni a feltett kérdésekre, megköszönném! Esetleg egy NAV dolgozó, vagy egy könyvelő.

2023. máj. 22. 14:02
 5/36 anonim ***** válasza:

Könyvelő vagyok. Ilyen ingyenes tanácsadást nem fogsz kapni. Nem is szerepel fentebb, hogy ingyenes. Te talán ingyen fogod kiszállítani az ételeket vagy ingyen fogod mutogatni magad az of-en? Na látod hogy nem. A könyvelők sem fognak ingyen tanácsadni neked. Ha ingyen tanács kell, akkor valóban sétálj be a navhoz. A problémád ott lesz, hogy nem feltétlenül fogsz helytálló tanácsot kapni, plusz nem is vállalják a felelősséget azért, amit mondanak.

És de, el tudnám magyarázni. Meg rajtam kívül biztosan vannak itt többen is, akik szintén. De ez nem két sorban összefoglalható dolog, több aspektust is figyelembe kell venni.

2023. máj. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
De azért ide tettem fel a kérdésemet, hogy választ kapjak ingyen! Nincs pénzem könyvelőre! Komolyan nem lehet ide ingyen leírni néhány választ?
2023. máj. 22. 14:22
 7/36 anonim ***** válasza:
Dehogynem, le lehet. Ha olyasmit kérdeznél pl, hogy milyen nyomtatványt kell beküldeni negyedévente egy átalányadózó vállalkozónak az ok. De neked komplett adótanácsadás kellene, az pedig nem fér bele a gyk kereteibe szerintem.
2023. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
De belefér! Mindenre válaszoljon valaki aki ért hozzá! Nekem nincs pénzem tanácsadásra! Szerintem lehetne ezekre válaszolni ingyen.
2023. máj. 22. 14:49
 9/36 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig lehetne ingyen adni a kenyeret a pékségekben. Indítsunk együtt petíciót a pénzéhes pékek ellen!
2023. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Te miről beszélsz??? Ez a Gyakori Kérdések, itt ingyen lehet választ kapni bármire! Csak válaszolni kéne a feltett kérdésekre, szerintem ez sokkal egyszerűbb annál, hogy bárhova pénzt kéne fizetnem! Egyszerűen ha valaki tudja a választ az egyik kérdésre akkor leírhatja nyugodtan! A Gyakori Kérdéseknek azért van adózás, könyvelés kategóriája, hogy fel lehessen tenni kérdéseket! Nem kell ezt túlbonyolítani, néhány kérdésre ingyen is lehet választ kapni! Mostmár csak azok írjanak választ akik tényleg tudnak segíteni! Köszönöm!
2023. máj. 22. 16:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!