Mi a nyugdíjpénztár?

Figyelt kérdés

Nekem egy olyan jellegű kérdésem lenne, ha voltam egy állásinterjún és közölték, hogy ha a munkabérem 1%-át a nyugdíj pénztárba ajánlom (vagyis igazából ez feltétel volt, hogy elfogadjam, mert így tudnak alkalmazni), akkor ők további 5%-al hozzájárulnak.

De ez pontosan mit takar?

Ez azt jelenti, hogy úgymond ez nekem jár? Vagyis "előtakarékoskodom" a nyugdíjas éveimre?

Vagy ez teljesen mást jelent?


2023. máj. 23. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A nyugdíjpénztár egy nyugdíj előtakarékossági ..forma. Az egy szolgáltató, ami a pénztártagok (tulajdonosok) befizetett vagyonát kezeli valamint a számukra jóváírt állami támogatást (befizetések 20%a) A vagyonkezelés azt jelenti hogy befekteti a pénzt egy általad választott portfolioba. A nyugdíjba vonuláskor megkapod a befizetett összeg állami támogatásokkal növelt, hozamokkal növelt/csökkentett, díjakkal, költségekkel csökkentett összegét.

Hamarabb is likvidálhatod, de akkor elesel az állami támogatásoktól.

2023. máj. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pénznyelő.
2023. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!