Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyugdijpenztari adojovairas?

Nyugdijpenztari adojovairas?

Figyelt kérdés

Iden nyitottam maganyugdijpenzari tagsagot.


A munkaltatom a befizetesemhez tesz meg hozza.


Arrol kaptam tajekoztatast, hogy az egesz evi befizetes 20%-at,de maximum 150.000ft-ot jovairhatom a magannyugdijpenztar szamlamon.


A kerdesem az, hogy ezt hogy tudom megtenni?

Mik a teendoim?

Megtudom csinalni magam is?


Koszonom



A kerdese


2021. jan. 10. 20:17
1 2
 1/17 kapo1588 ***** válasza:
74%
Ezt az adóbevalláskor tudod intézni és az idei befizetéseid után jövőre tudsz vissza igényelni
2021. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Rosszul mondtam.


Tavaly nyitottam :)

2021. jan. 10. 21:44
 3/17 belapus ***** válasza:
Jövőre majd a nyugdíjpénztártól kapsz egy igazolást a befizetésedről, és az alapján tudod majd intézni vagy hagyod, hogy a NAV tegye ezt meg, és te csak leellenőrzöd.
2021. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 belapus ***** válasza:
Akkor majd idén kapod az igazolást.
2021. jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Most akkor van vele teendom vagy majd a NAV altal elokeszitett bevallasban mar benne lesz?
2021. jan. 10. 22:13
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

NEM!


A NAV annak ellenére, hogy tud róla nem foglalkozik vele, neked kell feléjük jelezni, hogy kéred.

Mennyit tesz hozzá a munkáltatód?


"Arrol kaptam tajekoztatast, hogy az egesz evi befizetes 20%-at,de maximum 150.000ft-ot jovairhatom a magannyugdijpenztar szamlamon."---előszeretettel félretájékoztatnak, max. összegű befizetésre+szerződésre 30eFt jutalékot kapnak!

A személyi jövedelemadódban befizetett összeg 20%-áig fizetnek vissza max. 150e-ig.


bruttó fizetésed * 0,16 * 0,20 * 12 = max. összeg

Ha:

-eléri a 150e-et, akkor kaphatsz 150eFt jóváírást

-alatta van pl. 110e akkor ennyit kaphatsz maximum

-meghaladja a 150e-etm akkor is megkapod a 150e-et

2021. jan. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

A befizetés 20%-áig kapsz adójóváírást, de maximum 150 ezer forintot. Vagyis 750 ezer forintnál többet nem éri meg évente befizetni. Illetve ha önsegélyező, vagy egészségpénztárt is használsz, akkor érdemes arra figyelni, hogy az adójóváírást nem lehet duplázni/triplázni.

Én az egészségpénztárt használom évek óta. Amióta a NAV készíti az adóbevallást, semmilyen teendő nincs. Meg kell nézni mielőtt elfogadod, hogy szerepel-e benne ez a tétel. Ha nem, akkor fel kell venni a kapcsolatot a NAV-val és bemutatni a pénztártól kapott igazolást, ami alapján felvezetik. Ennyi. Áprilisban jóváírják a pénztári számlán az összeget és kész.

2021. jan. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Faterom is nullára értékelte (ti is :) ) amit mondtam neki, erre ráfaragott, tényleg aszerint lett, ahogyan írtam.
2021. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves 7es!


Koszonom.

Mikor szokott elerheto lenni az igazolas a nyugdijpenztar oldalan?

Gondolom nem aprilisban tolti fel :)

2021. jan. 11. 16:53
 10/17 anonim ***** válasza:

Az EP (otp) postázni szokott egy példányt, illetve lehet már elektronikusan is kérni, gondolom a nyugdíj is hasonló. Megmondom őszintén amióta a NAV csinálja az adóbevallást, nem a munkáltatóm, azóta nem is emlékszem, de viszonylag időben küldték mindig (január-február környéke).

A lényeg az, hogy ha a NAV készíti a bevallásod, akkor feltétlenül görgesd végig, hogy benne van-e mielőtt elfogadod.

Ha kapsz üzenetet, hogy kész a bevallásod (március közepe fele), mihamarabb nézz rá, így még bőségesen lesz időd intézni május közepéig, ha véletlen lemarad.

2021. jan. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!