Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudok adózni Angliából...

Hogyan tudok adózni Angliából érkező, magánszemély által küldött utalás után?

Figyelt kérdés

Gondoltam az egyéni vállalkozásra, de mielőtt felkeresek egy könyvelőt, inkább megkérdezlek titeket. Félek, hogy hülyének fognak nézni.

Beszélek egy angol fickóval aki anyagi támogatásként utal nekem pénzt, ami fedezi a megélhetésemet. Én ebből szeretnék adózni. Hogyan állítsak ki erről számlát? Milyen kategória volna opcionális? Fel fogok keresni egy könyvelőt, de hátha van valaki aki egy kicsit fel tud világosítani, hogy mire számítsak. Így nem teljesen tudatlanul keresem fel a könyvelőt.

Köszönöm előre is!



2023. máj. 24. 22:30
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Az utalások folyamatosak lennének, havonta akár több alkalom is volna.
2023. máj. 24. 22:31
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
És van bármi ellenszolgáltatás érte? Vagy csak ajándékba küldi?
2023. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Ez nem vállalkozás.
2023. máj. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
69%
Bevallhatod jövő ilyenkor személyi jövedelemadó bevallásakor mint magántanári jövedelmet.
2023. máj. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Van ellenszolgáltatás, a beszélgetés és néha képeket küldök neki. Sima egyszerű edzős képeket, de szerintem ezeket lehet annak nevezni
2023. máj. 25. 01:35
 6/30 anonim ***** válasza:
33%

Nekem adott haverom kölcsön egy húszast, hogyan adózhatok utána?

...

Adtam egy hajléktalannak egy tízest, ezt majd ő leadózza vagy kérjem el az adószámát és csak a nettót adjam oda?

...

Egy ismerősöm javítani akarja az angol tudását ezért szoktam vele angolul beszélgetni amiért cserébe elhív sörözni. A sör teljes árának hány százalékát kell bevallanom adóban?

...


Remélem segítettem...


Te tényleg egy mintapolgár lehetsz, de ne vidd túlzásba. Gondolom ezen felül van normális munkád is ami után már eleve adózol...elégedjenek meg azzal...

2023. máj. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Utalásról van szó, tehát aggályos az eltitkolása.
2023. máj. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Annak, aki nem érti a kérdést:

A csaj egy erre kitalált platformon végez online szexmunkát, ami után pénzt kap

2023. máj. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, soha nem lesz ebből bevételed, ha már előtte azon aggódsz, hogy hogyan kell majd belőle adóznod.
2023. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Egy egyéni vállalkozásban havi 50 ezer fizetendő adód lenne alaphangon, ha nincs bejelentett főállásod. Ezt akkor is fizetned kell, ha az angol ügyfeled rádun és holnaptól nem fizet egy pennyt sem tovább.
2023. máj. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!