Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit jelent hogy a vállalkozók...

Mit jelent hogy a vállalkozók adócsalással gazdagodnak meg?

Figyelt kérdés

2023. jún. 13. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Azt, hogy az általuk termelt profit nem alkalmas semmire, emiatt szürkéznek és feketéznek.
2023. jún. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy elég egyszerű állítás. Egy vállalkozásnak millió meg egy jogcímen van adóbevallási/fizetési kötelezettsége. Akkor követ el adócsalást, ha ezeknek a kötelezettségeinek nem tesz eleget. A teljesség igénye nélkül ha valamiről nem állít ki számlát, jogosulatlanul igényel vissza ÁFA-t, fiktív költségekkel csökkenti az eredményét... stb.
2023. jún. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb kis-és középvállalkozás 3-5 év után becsődöl. Az ezredik ugyanolyan jóska bt nem fog működni, ha csak az adózás utáni tiszta nyereségre alapoz, mert ahhoz nem elég ennyit nyújtani. Viszont adókkal trükközve tovább kihúzza
2023. jún. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hivatalos keresetet kb alapból kell fizetni, ha feketén szerzel pénzt meg ha leadóznád magadnak okoznál ügyet a pénz eredete miatt.
2023. jún. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenki feketemunkázik, fix szedtél gyümölcsöt kiskorodba azt anyád adott érte 100ft ot meg ilyenek. Én 8 évesen még kulcstartókat is árultam gyöngyből, igazi gangster voltam xD
2023. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az esetek nagy részében amikor valki ezt mondja akkor valojában azt gondolja hogy: Irigy vagyok rá de mégsemondhatom hogy szerencsésebb vagy jobb nálam.


Akik gazdagok lesznek nem az adó csalásból lesznek mert egy müködő nagy cég felépitéséhez édes kevés egy kis adó csalás. A kis válalkozoknál (akik az esetek 99%-ban messze vannak a gazdagtól) szinte kötelező, szürkén csinálni mert máskép esélyed sincs versenyezni mivel kb mindenki szürkén csinálja.

2023. júl. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!