Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miert tart honapokig egy tb...

Miert tart honapokig egy tb jogviszony lekerdezes?

Figyelt kérdés
Lassan 4 honapja hazajottem kulfoldrol, es szinte egybol bementem a tb-hez ugyet intezni es visszacsinaltatni a tb-met. De 4 honapja nem kapok semmi valaszt, kozben az uj munkahelyem persze vonja a fizetesembol a tb-jarulekot, de ha orvoshoz kene mennem, fizetnem kene, mert meg nem tisztazott a statuszom… Meddig jatszhatjak ezt velem? Mikor lesz vegre tisztazva a jogviszonyom? Azt mondtak, varjak egy levelre, ami honapok ota nem jon… Hogy lehetne ezt megsurgetni? Mert erdekes, ha nekem kell fizetni, egybol megtalalnak par nap alatt, de ha nekem lenne szuksegem valaszokra, minden ugyintezo sik hulye, dilettans, hozza nem erto, es kozombos…

2023. jún. 20. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kértek valamilyen igazolást hogy megszűnt a külföldi jogviszonyod?
2023. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Velem ugyanez volt.

Kb 1 éve megy a bénázás, nem értik meg, hogy az ország ahol voltam alanyi jogon járt mindenkinek az eü, és tanultam, még küldtem is iskolai papírokat mind a 9 tanévről, igazolásnak..


Majd jön levél, hogy az ottani Nav megfelelője szerint én nem dolgoztam abban az országban, ergo biztos csak a magyar biztosításon volt, és lehet ki kell fizetni a tb-t 13 éves koromtól számítva, csak mert nem értik, hogy én csak tanultam kint.


Ilyen ez. Viszont nekem addig is amíg ez intéződik, zöldre váltott a TB-m, csekkold le te is, lehet közben már átváltott amíg folyamatban az ügy

2023. jún. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Isten hozott a nagy magyar bürokrácia világában :)
2023. jún. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért tart hónapokig, mert a külföldi biztosító általában ennyire lassú!

Tapasztalat...

Ha Te magad beszerezted volna a külföldi biztosítótól a szükséges igazolásokat, és úgy jössz haza, majd azokat benyújtod eredetben itthon, akkor pikk-pakk a feladat végére értél volna.

2023. jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem cca. 6 hónapig tartott, mire a kormányhivatal megkeresésére reagált a kinti biztosító. Mivel végrehajtás folyt már ellenem, ezért kértem az eljárás felfüggesztését addig, amíg nem jelez vissza a külföldi biztosító, hiszen el fog tűnni a tartozásom.
2023. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor mire fel vonjak a fizetesembol a tb-jarulekot?! Akkor kinek a zsebeben landol ez a penz ahelyett, hogy engem latnanak el belole?? Minek vonjak le, ha kozben ugyanugy fizetnem kell, ha dokihoz megyek?? Komolyan hihetetlen ez az egesz… Valaki ebbol k,,,,,,,,va jol jar…
2023. jún. 22. 08:46
 7/7 anonim ***** válasza:

"Akkor mire fel vonjak a fizetesembol a tb-jarulekot?!"

Ne keverd az időszakokat. A járulékot "innentől" vonják, mert munkaviszonyban állsz. A tartozást pedig előtte időszakra halmoztad fel, mivel nem tudták, hogy külföldön biztosított vagy, ezért előírták azt.

Ha sikerül igazolni, akkor a külföldön fennálló biztosításod idejére visszamenőleg törlik a járulékokat.


"Akkor kinek a zsebeben landol ez a penz ahelyett, hogy engem latnanak el belole?? Minek vonjak le, ha kozben ugyanugy fizetnem kell, ha dokihoz megyek??"

A költségvetésbe megy ez a pénz. Ellátnak, és fizetned azért kell, mert valószínűleg érvénytelenítették a tartozásod miatt a TAJ-számodat. Jelenleg hiába van munkaviszonyod, amíg a teljes tartozást ki nem fizeted, vagy visszamenőleg nem törlik, fizetős az egészségügyi ellátásod.

Választási lehetőséged:

- Kifizeted a tartozást, majd ha utólag törlik a kötelezettséget, akkor a befizetésed túlfizetésként jelenik meg, amit kérhetsz kiutalni részedre.

- Nem fizeted ki, de nem is mész orvoshoz, hanem megvárod, hogy visszamenőleg töröljék a járulékokat, és újra érvényes legyen a TAJ-számod

- Nem fizeted ki a tartozást, de mész orvoshoz és kifizeted az ellátásod költségét, majd miután visszamenőleg törölték a járulékokat, kérvényezed, hogy a kifizetett egészségügyi ellátás költségét térítsék vissza részedre.


"Valaki ebbol k,,,,,,,,va jol jar…"

Biztos, hogy nem. Ez nem erről szól.


Azt, hogy nem tisztázott a státuszod, valójában nem értem. Ha kimentél külföldre, és a külföldön keletkezett biztosításodat bejelentetted úgy, ahogy "illik" az egészségpénztárnak (2020. július 01. előtt a NAV-nak), akkor nem is lett volna szabad, hogy járulék íródjon elő. Bejelentetted időben a külföldi biztosításod? Mert ha nem, akkor Te okoztál saját magadnak problémát, így nem okolhatsz érte másokat.

2023. jún. 23. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!