Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV-tól igénylhető olyan...

NAV-tól igénylhető olyan igazolás, hogy jelenleg nem dolgozom?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mi a neve, illetve ügyfélkapun keresztül kérhető?

#munkanélküli #NAV #jelenleg nem dolgozom
2023. jún. 20. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a NAV-tól lehet-e, de ha regisztrált álláskereső vagy (munkanélküli), akkor a foglalkoztatási osztály (munkaügyi központ) tud adni. Azt el szokták fogadni igazolásként arról, hogy nem dolgozol.
2023. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok regizstrálva :(
2023. jún. 20. 19:46
 3/13 anonim ***** válasza:
Mihez kellene? Lenne munka, és a szoc.adó kedvezményhez?
2023. jún. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem, önkormányzati házban élünk, és kell mindenkitől jövedelemadó, demivel jelenleg nincs munkahelyem, arról is kell mekik papír. Nem elég ha leírom, hogy nem dolgozom, ezt bizonyítanom is kell...
2023. jún. 20. 22:33
 5/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem értem milyen ügy az olyan amihez adóbevallás bemutatására kötelezhetnek... Max talán jövedelemigazolásra gondoltál 😀

Amúgy meg van ingyen tb-re beadott kérelmed és jóvá hagyták? (Egészségügyi szolgáltatásra jogosultság), vagy szociális segélyt folyósítanak? Ezekről való határozatot nyugodtan be mutathatod szerintem, ezek igazolják eleve hogy nem dolgozol mert akkor nem lennének ezek. Vagy ha saját magad fizeted a tb-t, akkor a csekket vagy az utalását mutasd be. Hiszen ha fizetned kell, akkor egyértelműen nem dolgozol

2023. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valszokat. Jovedelemadora gondoltam :D
2023. jún. 21. 14:59
 7/13 anonim ***** válasza:

"önkormányzati házban élünk, és kell mindenkitől jövedelemadó, demivel jelenleg nincs munkahelyem, arról is kell mekik papír."


Nem jövedelemadó kell, hanem jövedelmet igazolni. Mivel neked ilyen nincs, hiszen nem dolgozol, ezért arról kell igazolás, hogy nincs jövedelmed. Ezt szintén a NAV adja ki. Tehát 5 évre visszamenőleg azokra az évekre kiad jövedelemigazolást (akár nullásan is), amelyik évekre kéred. Az igazolásból megállapítható, hogy nincs jövedelmed, hiszen nem lesz ott feltüntetve összeg. Tulajdonképpen csak így tudod igazolni.


Ha valakinek valamelyik adóévben nincs adóköteles jövedelme, akkor az nem köteles SZJA bevallást készíteni. Olyan esetben, ha igazolni kell bizonyos adóévre, hogy nincs jövedelem, kénytelen a magánszemély is úgymond "nullás" bevallást utólag benyújtani ezekre az évekre, egyébként nem adja ki a NAV az igazolást róla. Erre nem azért van szükség, mert kellett volna egyébként nullás bevallást készíteni, hanem pont azért, hogy azt igazolja, nem volt mit bevallani.

2023. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-es Ügyfélkapoun lehe tigéynleni? Mi a neve pontosan az igazolásnak?
2023. jún. 21. 17:13
 9/13 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun szinte mindent lehet intézni.

Jövedelemigazolás a neve. Remélem figyelmesen olvastad el a leírásom. Tehát ha olyan évre kéred, amikor nem adtál be bevallást, mert nem kellett jövedelem hiányában, akkor utólag egy úgymond "nullás" bevallást kérni fognak.


Megmondom őszintén, nem tudom, mi van akkor, ha 2023. év az érintett.

2023. jún. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nullás bevallás? Az mit jelent pontosan?
2023. jún. 22. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!