Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magyarországon 690 000 db...

Magyarországon 690 000 db adószámos magánszemély van, kik ők és mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Többen vannak mint egyéni vállalkozók. Én még életemben nem találkoztam adószámos magánemberrel mert ez a legszarabb adózási forma, itt kell a legtöbb adót fizetni.
2023. jún. 21. 06:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Honnan az infó? Amúgy sok esetben ez a legolcsóbb adózási forma.
2023. jún. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"sok esetben ez a legolcsóbb adózási forma."


Mikor ? mert szja szerint adóznak kb. 40% az adó... Ez csak akkor éri meg ha elad havi 10-20 ezer forintnyi dolgot, de aki havi 10 000 ft-ot termel havonta az ne legyen vállalkozó mert a könyvelői díjat sem termeli ki.

2023. jún. 21. 07:25
 3/11 A kérdező kommentje:
2023. jún. 21. 07:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Negyedévente szja 15%, szoc ho 13%, az 28% nem 40, a kiadások levonhatóak a bevételből, a maradékból kell adózni. Könyvelő nem kell hozzá, nem egy macerás, pláne ha alanyi adómentes az ember, mert akkor áfával se kell bajlódni. Ha valaki időszakosan csinál valamit, pl ünnepek előtt, akkor eladja, azt pár hónapig semmi, arra tökéletes, nem kell szüneteltetni, adót fizetni havonta, csak mikor tényleg csinált valamit, akkor is csak negyedévente. Adóbevallásban plusz pár sor, nem ördöngösség az se.
2023. jún. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es köszönöm
2023. jún. 21. 07:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Vannak olyan tevékenységek amiket adószámos magánszemélyként lehet tételes átalányadót fizetve végezni. Ennél kedvezőbb nemigen van.
2023. jún. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Én pl ingatlan bérbeadást csinálok adószámos magánszemélyként. 10% költséghányadot levonva, 15%-ot adózok. Mi lenne ennél olcsóbb szerinted kérdező?
2023. jún. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xswerdy ***** válasza:
100%

7: mondjuk az ingatlan bérbeadást csinálhatod adószám nélküli magánszemélyként is, ahogy ebben a körben a többségnek nincs adószáma.


Amit leírtál, annál majdnem biztosan kedvezőbb a tételes költségelszámolás. Sok esetben már amit amortizáció címen levonhatsz, az is több, mint a bevétel 10%-a.


Ezzel szemben pl. aki turisztikai célból ad ki szobát/apartmant, annak kötelező az adószám, és választhatja a tételes átalányadót, ami tényleg nagyon kedvező. Szerintem az érintettek jelentős része ezzel foglalkozik.

2023. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ingatlan írtam, nem lakóingatlant. Nem minden ingatlant lehet adószám nélkül kiadni. Plusz még ha olyan is lenne, de a bérlőm számlát kér, akkor ahhoz már adószám kell.

Nálam a 10% költséghányad az több, mint a tényleges költségek, mert az amortizáció az ennél bőven kevesebb.

A szálláshelyszolgáltatás meg megint más tészta. Ott egyértelműen az átalányadó a legjobb megoldás.

2023. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4. A szocho maximálva van, tehát ha van esetleg rendes bejelentett munkád vagy más adózó jövedelmed, akkor nem kell a végtelenségig fizetni a szochot. "az adót addig kell megfizetni, amíg a természetes személy a tárgyévben eléri a minimálbér26 összegének huszonnégyszeresét. 2023-ban ez az összeg 5 568 000 forint." (ez havi 464 ezer Ft jövedelem).
2023. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!