Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki észrevette-e már, hogy...

Valaki észrevette-e már, hogy a 1153-as nyomtatványon (magánszemély adóbevallás) az 'ország' kiválasztásakor nem szerepel a listában Magyarország?

Figyelt kérdés
Elég korán letöltöttem, csakúgy próbaképp számolgatom, mennyit is kapok vissza. 'Magyarország' az enyémben nem szerepel. Előfordul, hogy azóta javították.
2012. jan. 12. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen :) Szerintem nem kell kitölteni. Nem problémázik, ha nincs beleírva semmi.
2012. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet, persze. Összehasonlítva a korábbi évekkel, amikor ki lehetett választani. Legalábbis úgy küldtem el.
2012. jan. 12. 21:19
 3/4 anonim válasza:
Tavaly lehetett, ki is választottam. Idén üresen hagytam. Ha gáz lenne, akkor problémázna a hibaellenőrző.
2012. jan. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért nem kell, mert az csak a levelezési cím rovatban van.

Ha Mo-n van a levelezési címed, akkor nemcsak a települést, hanem az irányítószámot is meg kell adnod, ami egyértelműen azonosítja a település(rész)t is.

A levélre pedig ha belföldre küldöd, nem kell ráírni, hogy Magyarország, ezért a levelezési címhez is fölösleges beírni.

2012. jan. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!