Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Friss taxis engedéllyel taxi...

Friss taxis engedéllyel taxi autót szeretnék bérelni, melyik megoldással járok a legjobban? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Megszereztem a taxis engedélyt és elvégeztem a szakmai irányító képzést is, ettől függetlenül még mindig nem tiszta nekem a kép, ezért ha valaki veszi a fáradtságot és logikailag, érthetően elmagyarázza az ezzel kapcsolatos tudnivalókat az óriàsi segítség lenne! Szóval, azt tudom hogyha most csak taxis engedélyem lenne akkor saját autóval nem taxizhatnék, hanem csak valamilyen partner cégen keresztül mint E.V. De ez mit jelent a gyakorlatban?

Mondjuk le szerződők egy Kft vel akik bérbe adnak autót és én mint alvállalkozó (?) használom az autót?


A másik kérdés pedig ahhoz kapcsolódik, hogy ugye amúgy megvan a szakmai irányító végzettségem, tehát dolgozhatnék saját autóval, csak időközben közbejöttek olyan váratlan kiadások ami miatt nem tudok most olyan autót venni ami az előírásoknak megfelel ezért mindenképp bérelnék, és a kérdés hogy azzal, hogy megvan a szakmai irányítói végzettségem változik valamit a lehetőségeim száma a bérlés kapcsán vagy nem?


A segítő szándékú hozzászólásokat előre is hálásan köszönöm



2023. jún. 28. 19:18
 1/3 Baranyai Máté András ***** válasza:
Szia! Ha bérelni akarsz akkor bejelentenek egy cégbe mint alkalmazott, de ugyanúgy Te kezeled a lóvét. Ha egyéni vállalkozó vagy úgy necces a bérlés mert akkor rád kell taxizni az autót. Bérelj simán bejelentéssel, qztná ha lesz qutód csináld meg az egyéni vállalkozást és tedd bele az autót. Üdv
2023. júl. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes alkalmazottként egy alvállalkozónál bérelni akkor már és ahogy tudod szedd össze a saját autóra valót.


Egyébként lehet E.V.-ként is bérelni, csak akkor mehetsz rögtön műszakira, hogy üzembentartó légy és azt nem sokan szeretik, mert kitudja meddig maradsz… sok a papírmunka és drága.

2023. júl. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha bérelni szeretnél elmész a suliba ahol letetted vagy besétálsz az egyik taxiscéghez és a hirdető falon van 10000000000 autó amit próbálnak kiadni.


De még kényelmesebb ha facebookon belépsz pár taxis csopiba.

2023. júl. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!