Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mobil applikáció hibájából...

Mobil applikáció hibájából kifolyólag kétszer utaltam el összeget a NAV-nak. Mi történik a pénzzel?

Figyelt kérdés

A havi társadalombiztosítási járulékot szerettem volna éppen befizetni, ami meg is történt, viszont a banki applikáció hibájából kifolyólag kétszer is megtörtént az utalás (ám ez az applikációban egyáltalán nem látszott, még egyszer sem). A bankot felhívtam az üggyel kapcsolatban, akik hamar segítettek, hogy sajnos igen, kétszer történt meg az utalás. Próbálkoztam a NAV-ot felhívni kb. két órán keresztül, de nem sikerült élő emberrel beszéltem ...

Valaki járt már hasonlóan? Mi történik a pénzzel? Esetleg hozzáadják a következő havihoz, vagy ez nem valószínű, ezért tovább kell próbálkoznom őket elérni?

Köszönöm a válaszokat!



2023. júl. 5. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Ott lesz az adószámládon.Ezt vagy felhasználod a következő fizetendő re,vagy visszakéred.Visszakérni sok értelme nincsen,mert amennyi idő alatt visszautalják már fizetni is kellene a következőt.
2023. júl. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Túlfizetésként jelentkezik, jövő hónapban nem kell fizetned. Már ha ugyanannyi az összeg. Itt tudod megnézni az épp aktuális egyenleged: [link]
2023. júl. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, rengeteget segített!
2023. júl. 5. 17:39
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Ha utalsz olyan összeget, amihez még nincs esedékes kötelezettség előírva az adószámládon, akkor az addig túlfizetésként van nyilvántartva.


Amint előíródik hozzá a kötelezettség, és pontosan annyi, amennyit utaltál feleslegesen, akkor "kioltják" egymást, tehát nulla egyenleged lesz. Nem lesz sem tartozásod, sem túlfizetésed.

Ha kevesebbet utaltál, mint az előíródott kötelezettség, akkor nyilván a különbözet tartozásként jelentkezik. Ha többet utaltál, akkor a különbözet ottmarad túlfizetésként. Ez ilyen egyszerű...

2023. júl. 6. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!