Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ápolási ellátás után mehetek...

Ápolási ellátás után mehetek munkanélkülire?

Figyelt kérdés

Ápolási ellátáson voltam július 30ig. Hát évig kaptam. Az ellátás 24 oras felügyeletet igényelt igy nem doglgozhattam.Most augusztus 1-december 31 ig bejelentett 6 órás munkaviszonyban leszek. Utána elmehetek munkanélküli segélyre... Mezőgazdaságban dolgozom és mivel nem tudnak allasidot fizetni így el kell mennem munkanélkülire. Járható út ez.

Köszönöm szépen



2023. júl. 6. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fogsz tudni, mert nem lesz elég jogosultsági napod. Legalább egy év munkaviszony kell, hogy egy havi ellátást kapjál. Az ápolási nem számít bele.
2023. júl. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kevés hozzá a 08. 01. és 12. 31. közötti időszak, mert minimum 360 napnyi munkaviszony kell ahhoz, hogy a minimális időre (36 nap) álláskeresési járadékra jogosult legyél. Az ápolási idő nem alapja a járadékra jogosultságnak, tehát nem számolhatsz vele ilyen szempontból.
2023. júl. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönjük Magyarország. Nekem anno meg sem adtak az apolasit, sőt a tb-t is fizethettem magam után, mert a magyar állam szerint a rákos betegség nem támogatható. Nem súlyos fogyatékosság, így nem kell ápolni szerintük, illetve ha nem 18 éven aluli a tartós beteg, akkor szintén nem jár ápolási. Csak azt kívánom annak, aki ennek a létrehozásában részt vett, hogy hasonló körülmények között veszítse el szerettét, mint ahogy én nálam volt, S közben csak annyira támogassa őt az állam, mint ahogy engem.
2023. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!