Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szlovák állampolgár vagyok...

Szlovák állampolgár vagyok szlovákiában èlek ott lakom de Magyarországon dolgozom a kezelő orvosom akihez járok Szlovákiában van oda járok akkor Magyarországon mièrt fognak tőlem 60 ezer TBT?

Figyelt kérdés
Magyarországon mèg soha nem voltam orvosnál ès már itt dolgozom 6 ève nem lehet valamit tennem ellene hogy ne vonják?

2023. júl. 14. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Szlovákiában fizetsz egészségügyi hozzájárulást? Kitöltöttel korábban egy nyomtatványt, hogy lakcímed Szlovákiában van, ezért lakhelyed szerint szeretnéd igénybe venni a szolgáltatásokat? (Mert akkor Szlovákiában lennél biztosítva)
2023. júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Ha Szlovákián fizetsz egészségbiztosítást, akkor kérd ki az ottani egészségbiztosítódtól az igazolást, és mutasd be a munkahelyeden. A tb a magyaroknál másképp müködik, inkább egy kötelezö adónem, és csak egy állami van, nem lehet biztosítókat meg szolgáltatáscsomagokat sem választani.
2023. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét ország az EU tagja, vagy itt fizeted, vagy ott. Értelemszerűen ott fizeted a társadalombiztosítást, ahol dolgozol, ha az Ausztria lenne, akkor ott.
2023. júl. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel hazánkban vagy munkaviszonyban, ezért kötelező jelleggel vonják a béredből a járulékot, mert Mo-n ez a törvény. Ez alól senki nem kivétel. Ez a munkaviszonnyal együtt jár.


Nem tudom, hogy otthon fizetsz-e bármilyen közterhet azért, hogy orvosi ellátásban részesülj. Ha igen, akkor otthon kell igazolnod, hogy hazánkban van munkaviszonyod, ez által biztosított vagy Mo-n, így otthon ne kelljen fizetned magad után közterhet ilyen szempontból az országok közötti egyezmények alapján még akkor sem, ha egyébként ott veszed igénybe az orvosi ellátást.


Ez visszafele is igaz. Ha egy magyar dolgozik külföldön és ott van biztosítása, akkor itthon kell azt igazolnia, hogy külföldön már biztosított, hogy ne kelljen Mo-n fizetnie saját zsebből közterhet az orvosi ellátásért.


A "saját zsebből" kell fizetni járulékot dolgot ne keverd össze azzal, hogy a munkaviszony utáni bérből kötelező vonni járulékot függetlenül attól, hogy milyen állampolgár vagy. Ugyanis az ezt előíró törvények a magyarországon működő munkáltatókra vonatkoznak. Lényegtelen, hogy milyen állampolgárságú dolgozói vannak és azok hol vesznek igénybe orvosi ellátást.

2023. júl. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!