Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érdemes lenne munkaügyi...

Érdemes lenne munkaügyi bírósághoz fordulni ?

Figyelt kérdés

Egy cég csoport egyik uzletebe 2 évig üzletvezető helyettes voltam most elkezdtem munka mellett sulizni így le kellett mennem részmunkaidőbe... Én nem voltam bejelentve helyettesnek viszont a feladatokat megcsináltam eladói szerződéssel mivel mindenfélével hitegettek...most az új ember helyettesi bérrel lesz bejelentve amit kicsit felháborítónak tartok főleg hogy az indok rá az volt hogy mert O 28eves... Tehát csak azért mert én 25 év alatti vagyok nekem mi jogon nem jár az a bér ami a feladataimmal járt ?

Előtte egyébként ugyan ez a személy egy kismamát vett rá hogy írja alá a közös megegyezéses felmondást.



2023. júl. 30. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi esélyed.

Egyrészt ha te elvégezted az üzletvezetö helyettesi munkát azért a bérért, ami a szerzödésedben volt, az annyit jelent, hogy ezzel elégedett voltál, különben kértél volna többet.

Másodszor az semmiféle munkaügyi vétséget nem jelent, ha felvesznek egy új embert és annak több bért adnak, mint neked korábban.

Harmadszor meg ahhoz semmi közöd, hogy valaki beleegyezik egy közös megegyezésed felmondásba, mégha a fönököd beszélte volna is rá.

2023. júl. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi esélyed. Itt te voltál a hibás, hiszen írott szerződés nélkül végezted el az üzletvezető helyettes munkát. Azt, hogy "szóban" ígérgettek nem szerződés. Írott szerződést csakis írott szerződéssel lehet módosítani. Neked kellett volna az elején közölni, hogy vagy írunk egy szerződést ami anyagi emeléssel is jár, vagy köszönöd de nem vállalod.

A tübbohez meg ahogy az első írta, semmi közöd nincs.

2023. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták hogy vidéken senkinek nem jár plusz bér ... ez így megtévesztés is meg nem is egyenlő bánásmód

Hihetetlen hogy vannak ilyen rosszindulatú emberek

2023. júl. 30. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!