Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben érdemes a...

Ilyen esetben érdemes a munkaügyi felügyelőséghez/bírósághoz fordulni?

Figyelt kérdés
November 3-mal kezdtem egy munkahelyen dolgozni. Az ígéretekkel szemben nem kaptam munkaszerződést, DE: pont aznap tett látogatást a helyen a munkaügyi felügyelőség, a szerződésem pótlása jegyzőkönyvbe került.Nem kaptam továbbra sem, majd egyik pillanatról a kft. eltűnt. (hétvégente nem dolgoztam, dömping délután volt, nekem csak korán reggel volt 4 órás munkám). Fizetést természetesen nem kaptam meg. Ebben a helyzetben mi a teendő?
2011. nov. 10. 13:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, október 3. A cég egy hete tűnt el egy másik kisvárosba, mint kiderült.(Pékség, bérsütést csináltatnak ott). Fizetést senki sem kapott, a pékekkel azt sem közölték, hogy nem kell jönniük dolgozni.
2011. nov. 10. 13:14
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben jobb ha a károsultak összeállnak, és közösen fordulnak munkaügyi bírósághoz. Ha neked volt róla jegyzőkönyv hogy ott dolgoztál, de nem volt szerződésed akkor az bizonyítja a munkaviszonyod, szóval nyert ügyed van. Bár ezek a perek elhúzódnak, de mást nagyon nem tudtok tenni.
2011. nov. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 eszta41 ***** válasza:

Azért csak óvatosan a bírósággal. Hiába van jegyzőkönyv, Te is hibás vagy, ui. munkaszerződés nélkül nem dolgozhatnál. Pontosabban nem állhatnál munkába. Ezt nevezik fekete munkának. Nem biztos, hogy csak a munkaadót büntetik.

Nem volt szerződésed - mennyi bért kérnél? Annak is a szerződésben kéne lennie. stb...stb


Itt most nem a saját nézőpontomat mondtam, hanem azt próbáltam meg leírni, hogy ilyen irányba is mehet a dolog.

Én megértelek és együtt érzek veled.

Mérlegeld, hogy megéri e neked az esetlegesen több évig elhúzódó per, amiután lehet, hogy azt mondják jár neked x összeg, de azt soha senkitől nem fogod megkapni, mert a kft megy a süllyesztőbe...

Én a Te helyedben "elkönyvelném" tanuló pénznek az összeget. Rettenetesen mérges lennék, de ha nehezen is -továbblépnék.

2011. dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!