Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Élő, magyar kaszinókban,...

Élő, magyar kaszinókban, személyesen játszva, a nyeremény után kell adót fizetni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a szerencsejáték zrt nyereményei nettó értékek, adómentesek (kivéve eurojackpot legfelső 2 nyereményosztálya), és a vegas.hu is adómentes.


Viszont, ha személyesen játszok, akkor az ott elért nyeremény adóköteles?


Az elmúlt 5-6 hétben elég gyakran lementem viszonylag nagy összeggel játszani, és közel 3 millió profitom lett.


Ezt minden alkalommal befizettem atm-en a számlámra.

Jelenleg nincs munkám, mert egyetemista vagyok, 3 éve nem dolgozom, és szinte nulla mozgás volt a számlámon, havi 200-300 ezer ft-ok átlagosan, viszont most, még csak hó közepe lesz, de már 1.2 milliót költöttem, és 2 millió felett van az egyenlegem.


Ma gondoltam bele, hogy vajon adóköteles ez az összeg, vagy nem?


A kasszánál kérdeztem, de szinte kinevettek, hogy ne foglalkozzak vele. Ez a válasz viszont nem az volt, amire vártam. Jogilag érdekel, nem pedig az, hogy a kasszás épp hogyan vélekedik az adózásról.

Majd hozzátette, hogy nyereményigazolást 2 millió felett állítanak ki, ha egy összegben nyer valaki és igényli.


Jogilag nem találtam sajnos semmit ezzel kapcsolatban.


Valaki tud mondani biztos infót erről?


2023. aug. 12. 01:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha azt mondták, hogy ne foglalkozz vele, akkor mi a kérdés? Jogilag hogy van? Fizetned kell, de nem ellenőrzi senki.
2023. aug. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha legális, magyar kaszinóban nyertél, az nem számít jövedelemnek, vagyis adómentes.

Szja tv. 76. § (4)

Nem számít jövedelemnek a jogszerűen szervezett, az Szjtv. 16. §-a alapján engedélyhez nem kötött sorsolásos játékból, a sorsjátékból, a játékkaszinóból, a bukmékeri rendszerű fogadásból, a lóversenyfogadásból, a bingójátékból, a kártyateremben szervezett kártyajátékból, a távszerencsejátékból valamint – az Szjtv. 29/Q. §-a szerinti külföldi jackpot rendszerből származó nyeremény kivételével – az online kaszinójátékból származó nyeremény.

2023. aug. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2# köszi a választ, ez jól hangzik, viszont így, hogy nem adnak nyereményigazolást, hogyan kellene elszámolnom vele? Vagy pár millió ft annyira kevés pénz, hogy senki nem foglalkozik vele?
2023. aug. 14. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, a Szerencsejáték tv. szerint csak 2 millió forint felett kell adniuk konkrét nyereményigazolást, de az alatt is kellene adniuk valami sima pénztárbizonylatot. Olyat sem kaptál?
2023. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, semmit. Konkrétan Budapesten már mind az 5 helyen voltam, mindenhonnan elhoztam 100-500 ezer ft közötti nyereményt, és semmit nem adnak sehol.
2023. aug. 14. 22:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor azt javaslom, vezess róla egy saját nyilvántartást pl. Excelben, hogy mikor, hol, mennyit nyertél. Amúgy ezek tényleg nem akkora eget rengető összegek, ami miatt vagyonosodási vizsgálatot kapnál, de legalább szükség esetén lesz valamid.
2023. aug. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!