Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A vezetői engedély megszerzése...

DnPlymn kérdése:

A vezetői engedély megszerzése elszámolható költségként?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó vagyok, de még nem szereztem meg a jogosítványom. Az "Előadó-művészeti tevékenység (zenei) (900102)" tevékenységemhez köthetően sokkal kényelmesebb lenne, hogyha nem függenék másoktól a vezetést tekintve.


A válaszokat köszönöm!



2023. aug. 13. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Könyvelőd mit mondott?
2023. aug. 14. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Igen. Mint egy szakmai tovabbkepzes például.
2023. aug. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Persze és a kaja is mert hát enni is kell útközben, a ruha még ok mert előadóművészet, de azért megnézném azt a NAV ellenőrt aki elismert költségnek tekintené a jogosítványt.

Nem, nem számolható el.

2023. aug. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

A NAV ellenőr nem fog rácsodálkozni ilyen költségelszámolásra. Ugyanis nem ördögtől való. Továbbképzésként elszámolható, akárcsak az, hogy taníttatod a melósaidat. Nekem a középiskolám tandíját fizette a munkáltatóm ki ilyen módon. Pár év múlva az emeltszintű tanulmányaimat is állta.

Nyilván megvannak a részletszabályok ilyen jellegű elszámolásra is -> tanulmányi szerződés stb. egy alkalmazott esetén.

Egyéni vállalkozásnál egyszerűbb...

2023. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!