Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » USA-Magyarország kettős...

USA-Magyarország kettős adózás: jogdíj esetén mennyit bukok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Steamen szeretnék játékot árusítani, ami korábbi játéknál tök jól ment, de a kettős adózási egyezmény felbontása nem valami kedvező.


Persze majd felkeresek könyvelőt, de gondoltam itt rákérdezek előre, csak hogy kb. mire számíthatok.


Ha jól értem, 2024-től a Steam 30 százalékkal kevesebbet fog utalni, amit ő egyből továbbít is az IRS-nek.


Azonban ennek 90 százaléka levonható a magyar adóból?


Vagy hogy értelmezzem ezt?


If a DTT does not apply, Hungarian residents are also taxed on foreign-source employment income, but credit is given for foreign taxes paid. The credit may neither exceed 90% of the foreign tax paid abroad nor the Hungarian PIT calculated with the Hungarian tax rate on the foreign income.


Előre is köszi, főleg ha konkrét számokat tudnátok mondani! :)



2023. aug. 26. 17:05
 1/2 xswerdy ***** válasza:
igen, a külföldön megfizetett adó 90%-a levonható a magyar szja-ból. Ha kint tényleg 30%-ot vonnak, akkor 27% vonható le, de persze max. a magyar adó, ami 15%. Tehát összességében 15% helyett fizetsz 30-at, és azt nem a magyar, hanem az amerikai adóhivatalnak.
2023. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondoltam, csak ez így elég logikátlannak tűnik. Itt használom az utakat, hidakat, stb., és mégis USA-nak adózom? :|


Egyébként nem lehet ezt úgy megkerülni, hogy alapítok egy szlovák/észt céget?

Azon keresztül lépek kapcsolatba a Steammel, így elkerülve az USA felé adózást az Észtország-USA DTT miatt.

Majd számlázok az észt cégemnek, és a számla után pedig adózok a magyar államnak. Így összességében nem 30% adót kell fizetnem, hanem 15%-ot.

2023. aug. 28. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!