Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az USA és Magyarország kettős...

Az USA és Magyarország kettős adózásban áll -e?

Figyelt kérdés

Egy könyvet írok, melyet Amazon.com -on is el fogok adni (angolul), Kindle/E-Book formában. Ha jól értelmeztem az iratokat, akkor nem kell kétszeresen adózni, de azért szeretnék biztosra menni.


A másodlagos kérdés az az, hogy ha Amazon.com-on megvesznek egy példányt, akkor nekem kell-e azután külön adóbevallást készíteni? (Paypal-ra menne).


"Once your taxpayer identification form has been processed and validated, your Royalty payments will be subject to 0.0% U.S. withholding tax based on your previous inputs." << Azaz itt Magyarországon kell majd adóznom, ugye? A legjobb volna ha sehol se kéne. Haha..



2017. ápr. 30. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály, hogy abban az országban adózol, ahol az év legalább felét eltöltöd. Ha nem költözöl ki fél évre Amerikába, semmi közöd nincs az ottani adóhivatalhoz. Itthon viszont ki kell találnod, hogyan adózod le, túl sok bevételed valszeg nem lesz belőle, így adószámos magánszemélyként érdemes elkezdeni. (megjegyzem, kicsi az esélye, hogy az adóhivatal látókörébe kerülsz, a külföldi, távmunkában szerzett jövedelmekkel tipikusan nem tudnak mit kezdeni... természetesen nem törvényszegésre akarlak buzdítani, hanem arra hívom fel a figyelmed, hogy az adóhivatalnak szüksége lesz a segítségedre, hogy be tudja szedni tőled az adót. :)
2017. máj. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



A válasz: igen, van kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény, de sajnos még a 70-es évekbeli változat van hatályban.


Hogy miért? Mert az amerikai kongresszus nem ratifikálta az újat, ami 2010-es, így az nem hatályos.


Elvileg nem kell kétszer adózni, de azért ez ennél bonyolultabb, mert Magyarországon leszel illetőséggel bíró (ún. tax resident).


Ha sok bevételed van belőle, mindenképpen tisztázni kell a jogi és adózási hátterét.

2017. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Amazon-on individualként vagyok beállítva, hiszen nem vagyok egy cég...

Igazából, az amerikai oldal ígyis úgyis csak levonja ha netán kell, hiszen másik országban vagyok. Szóval pontosabban, csak az a kérdés, hogy Mo.-on kell-e adózni érte. De azt hiszem csak itt kellesz.


Azt olvastam korábban, hogy közép árfolyamon kell átváltani (MNB), és az után kell sima 15% SZJA-t fizetni. Elvéle, ez is csak jövedelem. Patreonnal ugyan ez a helyzet.

2017. máj. 2. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!