Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi adót fizetek a telek...

Mennyi adót fizetek a telek eladása után? Egyáltalán, muszáj fizetnem, nem lehet kikerülni?

Figyelt kérdés

Találtam mindenféle információkat, én így gondolom:

Eladási ár, mínusz vételi ár, és ennek a 25 %-a az alap adó.

Nem lakás céljára szolgáló ingatlannál a megkezdett 15. évtől adómentes, előtte évente 10 %-kal csökken az adó.

Nekem a megkezdett 8. éve van meg a kert, vagyis az adóm a 25 %-nak a 60 %-a.

Jól gondolom?


Nem egy nagy összeg éppen, ha nem vallom be, gondolom, az APEH ki tudja szúrni. Ha a kettő közötti különbséget kevesebbnek mondom, akkor szerintem le van adva egy példány a régi és a mostani adásvételiből a földhivatalnak, tehát utána tud nézni az APEH.

Számlával igazolható összeget nem költöttem rá, de viszont vannak fiatal fák, amiket meg lehet nézni, nem mondhatom, hogy ezeket vettem az értékkülönbözeten? Mindenképpen kell számla? (Az meg azért nincs, mert a valóságban a fákat én állítottam elő, én oltottam.)


2010. okt. 16. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

ha 15. evtol adomentes es elotte 10%-onkent csokken akkor 14. evben -90% 13. evben -80% 12. evben 70% 11. evben 60% 10. evben 50% 9. vben 40% es 8. evben 30% "kedvezmeny" jar


tehat elvileg 25% helyett 30%-kal kevesebb azaz 70% azaz 0.7*25%-ot kell adoznod ami elvileg 17.5% vegulis majdnem jo csak szerintem van 1 ev tevedes..

2010. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nemtom jol ertettem-e hogy eladtad a telket es vettel 1 olcsobbat.. akkor bizony a kulonbozet utan adozni kell.. ha nem vettel olcsobbat akkor a teljes osszeg utan


az hogy vettel valamit (pl. fakat) az 1 dolog, ha nincs rola szamlad, akkor nem szamit

2010. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Valóban, innen számolva így néz ki. :)

Viszont ahol láttam ezt, ott úgy volt, hogy az 5. évben 10 %, a 6. évben 20 %, 7. évben 30 %, 8. évben 40 %. Pont ezért kérdeztem, mert a neten leírt dolgokban nem lehet megbízni.

Most találtam még egy oldalt, ott is így írják, ahogy te.


Különben arról van szó, hogy eladtam egy hobbitelket, amit 2003-ban vettem, ez a megkezdett 8. év.

2010. okt. 17. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!