Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Édesapám 13 éve vett 1 telket. Én épitettem rá házat, terv, lakhatási engedély az én nevemre szol. Még nem jegyeztettük be a foldhivatalba. Édesapám elhunyt. Kérdésem, h a hagyatéki illetéket a telek ára után vagy a ház után is meg kell fizetnem?

2009. nov. 18. 18:42  Privát üzenet  

A válasz
Hello én is hasonló helyzetbe voltam.szerintem csak a telek ára után amennyiben csak az volt édesapád nevén és valószinűleg nem az akkori árát fogják majd számolni hanem majd lehet kimennek megnézni az illetékhivatal emberei....nálam is voltak.Mivel édesapád volt és csak egy telekről van szóó akkor biztos nem ér magába a telek se sokat igy csökken az öröklési adóó is ugytudom 6,5 százalék. remélem segítettem

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2009. nov. 27. 00:04 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kell-e ingatlan átírási díjat fizetnem elhunyt anyám lakása után?
Ruha üzletet szeretnék nyitni. Ha pl veszek a piacon ruhát, és azt akarom eladni, ahhoz kell valami engedély? A márkás ruhák után van valami más adó? És ha saját készítésű ruhát...
Elhunyt adómegállapításához milyen iratokat kell bemutatni ha volt ingatlanja (bővebben lent)?
Falusi biopiacokon szeretnék csuhéj -kosarakat árulni ahoz kell vállalkozoi engedély? Vagy milyen papir kell hozzá ha kell?
Szobakiadás/vendéglátás - hogyan adóznak utána, milyen engedély (ek) kell (enek)?
Ha a gyógyplázáról szeretnék rendelni, de még nem múltam el 18, kell engedély gyógyászati eszközök beszerzéséhez? Úgy értem, rendelhetek onnan legálisan kesztyűket, maszkokat, kanülöket?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!