Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Édesapám 13 éve vett 1 telket....

Édesapám 13 éve vett 1 telket. Én épitettem rá házat, terv, lakhatási engedély az én nevemre szol. Még nem jegyeztettük be a foldhivatalba. Édesapám elhunyt. Kérdésem, h a hagyatéki illetéket a telek ára után vagy a ház után is meg kell fizetnem?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 18:42
 1/1 anonim válasza:
Hello én is hasonló helyzetbe voltam.szerintem csak a telek ára után amennyiben csak az volt édesapád nevén és valószinűleg nem az akkori árát fogják majd számolni hanem majd lehet kimennek megnézni az illetékhivatal emberei....nálam is voltak.Mivel édesapád volt és csak egy telekről van szóó akkor biztos nem ér magába a telek se sokat igy csökken az öröklési adóó is ugytudom 6,5 százalék. remélem segítettem
2009. nov. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!