Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gépjárműadót egy részletben...

Gépjárműadót egy részletben is be lehet fizetni?

Figyelt kérdés

Úgy volt elvileg, hogy két részletben március 15.-ig kell 7500-at, szeptember 15-ig pedig a másik felét.

Én márciusban befizettem 15 ezret, hogy letudjam az egészet.


Jól csináltam így vagy elrontottam és most megint be kell fizetni 7500-at és túlfizetésem lesz?


Illetve meg lehet nézni valahol, Ügyfélkapun, hogy rendben van e? Az is előfordulhat, hogy rosszul emlékszem és csak az első felét, de nem, biztos hogy egyben fizettem be



2023. szept. 8. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Persze
2023. szept. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Persze, simán be lehet fizetni előre. Ha belépsz a nav üpora, akkor ott rögtön látni fogod az adószámlád egyenlegét.

De jövőre végre megszűnik ez a hülyeség és egy összegben lesz aktuális a gépjárműadó.

2023. szept. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy érted egyben? Az egy az nem részlet.
2023. szept. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A NAV ÜPO-n azt írja "Önnek jelenleg egyik adónemén sincs tartozása vagy túlfizetése." Tehát akkor befizettem márciusban az egészet és nincs további teendőm?
2023. szept. 9. 02:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha márciusban befizetted azt is, amit szeptember 15-ig kellene, akkor bizony kellene, hogy legyen túlfizetésed az adószámlán!


Inkább nézd meg, hogy mennyit fizettél valójában, mert valami nem stimmel.


Az adószámládat részletesen is le tudod kérni. Ott látni lehet tételesen az előírásokat, és hozzá a befizetéseket is. Ne csak "egyenleget" kérjél le. Kérd le szeptember 15-i dátumra. Írd meg, hogy mit látsz így rajta!

2023. szept. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!