Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol látom a gépjárműadó...

Hol látom a gépjárműadó értesítést? Csekket nem kaptam, Ügyfélkapun küldik.

Figyelt kérdés
Tavasszal Ügyfélkapun küldték, már akkor is nehezen igazodtam el rajt, most se találom

2023. szept. 8. 21:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Amit tavasszal küldtek, azon rajta van minden pontosan. Ha nincs meg, akkor kérd le újra. Ha nem tudod lekérni nézd meg az adószámládon az összeget.
2023. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem mindenkinek való a technológia.
2023. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%

Ügyfélkapun egy idő után törlődik, a februári üzenet már nem lesz fent, ha nem helyezted tartós tárba.

Itt meg tudod nézni:

[link]

Ügyfélkapuval belépsz, aztán fenti menüben Szolgáltatások / Adószámla és pótlékadatok / Adószámla, aztán Új lekérdezés, kiválasztod az adónemet (vagy nem írsz be semmit), aztán Lekérdezés indítása. Elkészült eredményekre kattintva ott egy PDF, abban benne lesz.

2023. szept. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
Márciusban küldték ki az egész évi adóról az értesítést amit két részletben kell megfizetni. Utalj át ugyanannyit, mint amit márciusban fizettél.
2023. szept. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%
3. Nem tudom miért pontoztak le. Annyival egészíteném ezt ki, hogy be kell a lekérdezésnél állítani a szeptember 15-i dátumot, különben nem jelenik meg a fizetnivaló.
2023. szept. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%

Ha tavasszal helyezték ki az ügyfélkapus tárhelyedre az értesítést, és te azt nem helyezted át tartós tárba (van ilyen opció a tárhelyeden), akkor az az értesítés 30 nap után automatikusan törlődik.


Tedd azt, amit a 3-as válaszoló írt. Adófolyószámládon meg tudod nézni az összeget, ha a lekérdezési intervallumot szeptember 15-ére állítod be, nem pedig előbbi dátumra.

2023. szept. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem törlődik az értesítés, továbbra is le lehet kérni, csak nem a tárhelyen, hanem pl az üpon a dokumentumoknál.
2023. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%

"Nem törlődik az értesítés, továbbra is le lehet kérni, csak nem a tárhelyen, "


Tehát mégis törlődik a tárhelyről az értesítés... :)

2023. szept. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem, maga az értesítés ugyanúgy ugyanabban a formában megvan, csak máshol.
2023. szept. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a NAV mobil alkalmazást, ott pár kattintással be tudtam végül fizetni
2023. szept. 10. 19:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!