Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van akkor ha felregisztralt...

Mi van akkor ha felregisztraltam egy bizonyos külföldi kaszino oldalra, befizettem rá, nyertem is, de nem utaltam ki az osszeget magamnak, illetve töröltem, tiltattam magam az oldalról, Van bármilyen adokotelezettsegem utána?

Figyelt kérdés

2023. szept. 14. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Van. Szja-köteles jövedelem a nyeremény.
2023. szept. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Így van, ettől még nem lesz adómentes. Szja-n kívül szocho is van.
2023. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs pénz nincs mit adózni
2023. szept. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Van. A nyeremenyt le kell adozd, a kulfoldi oldalakkal is kapcsolatban van a nav,jobb ha nem varod meg a levelet...
2023. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:

A NAV tájékoztatója a szerencsejáték adózásával kapcsolatban:

1. A legális online sportfogadásból származó nyeremény után nem kell adózni.

2. Az illegális sportfogadás nyereménye a magánszemély egyéb jövedelmeként adózik.

... a bevételt csökkenteni kell a bevétel megszerzésével kapcsolatos, elismert költségekkel, például a tét összegével.

A bevételt és a költséget fogadásonként kell elszámolni, tehát például a vesztes fogadások költsége nem számolható el a nyertes fogadások bevételével szemben.

A bevételt és a költséget a magánszemély a nevére kiállított bizonylattal igazolhatja.

Ha a nyereményt a magánszemély nem kifizetőtől kapja – például a nyeremény egy külföldi honlapon szervezett játékból származik –, akkor a jövedelem után a magánszemélynek kell megfizetnie a 15 százalék szja-előleget, és a 13 százalék szochót, a szerzés negyedévét követő hónap 12-éig.

... az szja-előleg és a szocho alapjának megállapításakor a jövedelem 89 százalékát kell figyelembe venni.

A tiltott szerencsejáték nyereményéből származó egyéb jövedelmet a szerzés évéről szóló szja-bevallásban kell bevallani az adóévet követő május 20-ig.

2023. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:

#5-höz tartozó link:

[link]

2023. szept. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:

És akkor már csak az a kérdés, hogy mikor van a SZERZÉS.

Van ezzel kapcsolatban egy érdekes információ:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..

9-es és 12-es hozzászólás.

Az SZJA törvény 9. § (2) szerint:

A bevétel megszerzésének időpontja:

a) pénz esetében az a nap, ... amelyen azt a magánszemély javára fizetési számlán jóváírták, ha azonban a kifizető a magánszemélyt megillető, az adóelőleggel csökkentett összeget átutalással ...

Vagyis amíg a kifizetőnél (szerencsejáték szervező) van a pénz, addig nincs szerzés. Azaz a kérdezőnek van SZJA és szocho fizetési és bevallási kötelezettsége, de csak azután, hogy pénzt kért le a kaszinótól. Ami -a dolgok jelenlegi állása szerint- soha nem fog bekövetkezni.

2023. szept. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, szerzés már az is ha a kaszinó gyűjtőszámláján ő rendelkezhet felette (szóval pl felteheti tétnek). Ha nem felejtem el, akkor holnap bemásolom a navos állásfoglalást erről.
2023. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!