Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem értem. Az AUDI csoport az...

Nem értem. Az AUDI csoport az össezs motorát itt gyártja magyarországon. De honnan veszik hozzá a fém alapanyagot például?

Figyelt kérdés
Nekünk nincs nehéziparunk, bányéink, stb. Tényleg megéri adókedvezmény miatt ennyit szállítani a vasat? Vagy úgy kéne fogalmazni, hogy valójában nem éri meg, de azt a vásárlók fizetik meg, és nekik viszont megéri, mert itt nagyobb nyereséget tudnak kivenni?

2023. szept. 19. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Megéri ideszállítani mert a munkaerőn rengeteg megtakarítás keletkezik:


-eleve olcsó a magyar paraszt

-a cigánykormánnyal kötött stratégiai megállapodásnak megfelelően a forint folyamatosan leértékelődik, amely mintegy állandó, automatikus fizetéscsökkentés a konszern szempontjából.


És ugye ezen felül van az adómegtakarítás, a baráti szabályozói környezet…

2023. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
"Fém alapanyagon" (:D) kívül sok-sok minden kell még azokhoz a motorokhoz (a munkaerő csak az egyik), aztán valahová még el is kell őket szállítani, nem mindegy az sem hogy milyen tavolságról. Ezeket a tényezőket gondolom mind figyelembe vették, amikor idetelepültek. De lehet, hogy a gyakoris kommentelők okosabbak, jobban értenek egy-egy beruházás értékeléséhez.
2023. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Nem hiszem hogy a fémkohászat magyarországon olyan szinten lenne hogy motorblokkokat öntsünk zárványmentesen de ha lenne megfelelő szakember és kohó akkor megoldható lenne. Linz-ből a Voest-Alpin-tól lehet venni vasércet és nagyon messze sem lenne Dunaújvárostól.

De az utógyáraknak megvan a kialakult beszállítói körük ehhez és tőlük veszik az alkatrészt, magyarországon csak összeszerelik.

Ugyanúgy a dugattyúgyűrűt a Mahle-tól, a generátort befecskendezőt a Bosch-tól, stb......

2023. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Itt csak összerakják a motorját is. Ahhoz nem itt bányásszák, és öntik az alkatrészeket.

Ez egy összeszerelő köztes ország a cég számára, ahol az egyszerű munkát is elvégezni képes emberek olcsóbban megvehetők, mint a fritzeknél.

2023. szept. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én nagyon nem értem. Az összeszerelés nagy része is robotok által végzett. Én azt gondolnám, hogy egy csomó vasat különböző helyekről ideszállítani, hogy egy robot itt szrelje össze, az tök költséges plszban. Miért éri ez meg? De akkor legalább egy olyan országot választanának, ahol van vaskohászat és a beszéllító alkatrész gyárak is oda települnének eleve.
2023. szept. 19. 17:26
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

"2021-ben, a győri üzemben 1 620 767 motort és 171 015 autót készítettek "


"A vállalat tavaly év végén 11 983 embert foglalkoztatott, 243-mal kevesebbet, mint 2020 év végén"


Vicces lenne ha majd 12 ezer ember felügyelné a robotokat :)

Vannak persze robotok is, de javarészt emberi erővel történik az összeszerelés.


Ha egy adott helyre költözne az összeszerelés és a beszállíttói kör üzemei akkor mi történne ekkora volumen esetén?

Mondjuk vegyük Ingolstadtot.

Szerintem elsősorban elszívná a munkaerőt Nürnbergtől Stuttgartig.

Ezáltal felmennének az adott környéken a munkabérek, vagy hoznának pótlólagos munkaerőt.

Amit megspórolnának a szállításon azt kifizetnék munkabérben vagy/és szállásköltségben.

2023. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Voltam már az összes magyarországi autógyárban - meg sok másik nem autóiparhoz kötődő gyárban. Az autógyárak messze nem annyira automatizáltak, mint sokan hiszik. Csak bizonyos folyamatok (pl. préselés, hegesztés, anyag mozgatás) vannak teljesen automatizálva. A robotok nagyon jók abban, hogy a könnyen hozzáférhető, nagy alkatrészeket beszereljék.

Viszont egy autóban rengeteg apró alkatrész van nehezen hozzáférhető helyen, ráadásul esetleges helyzetben - egy csomó szabadon lógó végű kábel, stb. Ezekkel a robotok már nem boldogulnak annyira jól, mint az emberek.


Ebben a videóban megnézheted, hogy szerelnek össze egy autót és azt is láthatod, kb. mennyi benne a robotok és emberek munkája.

https://www.youtube.com/watch?v=-g52EWSjPis

2023. szept. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Németországba dolgozom és a BMW alkatrészeket pakolok.. a cég mellett van a nagy BMW üzem.. onnan jön hozzánk a cucc
2023. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a nagy helyzet h nem Magyarországon készül az Audi összes motorja.

+ az Audi valójában VW csoport.

2023. szept. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!