Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kell felhatalmazás, ha egy...

Kell felhatalmazás, ha egy csoport 18 év alatti Magyarországra akar vonattal menni fesztiválozni?

Figyelt kérdés
Romániából szeretnénk Magyarországra menni fesztiválra, egyikünk sincs meg 18 éves, de van Magyar útlevelünk eggy embert kivéve és román személyi igazolványunk. Vonattal utaznánk. Elhanyagolhatatlan a felhatalmazás? Muszáj szerezzünk egy 18+ embert? Valamint akinek nincs Magyar útlevele?

2023. jún. 2. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Eu tagországok közötti utazáshoz nem kell útlevé. Ha a gondviselő beleegyezik akkor gond nélkül utazhattok.
2023. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Személyi igazolvány elég, nem kell útlevél. Ami az életkort illeti, egy felnőtt semmit nem jelent, de húsz sem.

Szülők (apa és anya!), gondviselő írásos belegyezése kell mindenkinek egyenként.

2023. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De Románia ahogy olvastam nemvalami S... Milyen ország ezért elvileg kell felhatalmazás de úgy tudom hogy ha Magyar útlevéllel mész Magyarországra az olyyan mintha haza mennél ezért nem kell felhatalmazás.
2023. jún. 2. 12:30
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat
2023. jún. 2. 12:31
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez a beleegyezés elég egy papírra saját kézzel vagy valami speckó nyomtatott fancy kell?
2023. jún. 2. 12:33
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem kell speckó fancy nyomtatvány:D

Szerintem akár még kézzel írt is lehet, bár javaslom hogy maga a nyilatkozat szövege nyomtatott legyen+ alárírás.

2023. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolsz, hogy Románia még nem a schengeni övezet tagja?

Emiatt van még határellenőrzés.

2023. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg a schengeni országokba való beutazáshoz is szükséges szülői nyilatkozat, mert a hatóságok a határ sávjában még ellenőrizhetnek.
2023. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

18 ev alatti szemelyek eseteben mindenkeppen kell beleegyezo nyilatkozat a hataratlepeshez.

De 16 ev alatt meg szuloi kiseret is.

2023. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%

Nos, bevallom elakadtam. Ugyanis sem az útlevélből, sem a személyi igazolványból nem derül ki a lakóhely. Ha van magyar útleveletek, a nevetek is magyar, akkor a határon csak annyit tudnak, hogy átlépitek az országhatárt. De hogy a lakóhelyhez képest ez kifelé vagy befelé történik, az nem.

Ám ha magyar lakóhelyetek lenne, és Romániába utaztatok, kifelé is kellene szülői engedély, így vissza is nálatok kell legyen.

Gondolom én.

2023. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!