Mi a NAV email címe?

Figyelt kérdés
Az internet szerint 1818@1818.hu és én oda küldtem emailt de aztán jött egy válasz, hogy keressem fel ezzel kapcsolatban a Nemzeti Adó és Vám hivatalt. Akkor nem ők azok??? Hogy tudok nekik írni? Nem akarok nekik betelefonálni csak egy emailt akarok küldeni mert csatolnom kell hozzá valamit, hosszú szöveget kell nekik elküldenem és nem akarom postán feladni mert úgy pénzbe kerül és nem szoktam postán feladni semmit, mindig mindenhova emailt küldök.

2023. szept. 28. 11:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
"Amúgy de, vannak, akiknek nyilvános az ilyen adatuk (az enyém is pl). Viszont ha ezt megteszed, akkor az már eléggé a btk-ba ütköző dolog lenne, aminek nagyon nem lenne jó vége számodra." Nem bűncselekmény, ugye??? Nem jár érte börtönbüntetés??? Nem fogják lenyomozni az IP címemet??? Mekkora rá az esély, hogy ez kiderül??? Egyébként hol vannak ilyen nyílvános adatok lakcímmel együtt? Küldesz linket?
2023. szept. 28. 12:04
 12/19 anonim ***** válasza:
🤦🏻
2023. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Lol, dehogy mondom el, hogy hol vannak ilyen adatok, amikor vissza akarsz élni vele :D Nem leszek bűnsegéd. Szerinted a navnak mennyi idő lenne kideríteni? És igen, akár börtön is járhat érte. Ajánlom tanulmányozásra a btk-t.
2023. szept. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ekkora kretén csak nem lehet senki.
2023. szept. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ez hülye
2023. szept. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Itt van pár ezer név lakcímmel, anyja nevével, lehet csemegézni, minden cégjegyzésre jogosult adatai nyilvánosak


[link]

2023. szept. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Én ilyenekbe nem akarok egyáltalán belekeveredni! Nem fogok bűnöző lenni, úgyhogy én ebből kimaradok! Ne küldjetek ilyen linkeket mert nem fogok ilyen adatokat felhasználni soha, mostmár tisztában vagyok vele, hogy ez bűncselekmény. Inkább hagyom az egészet a francba és nem küldök be sehova semmit.
2023. szept. 28. 15:10
 18/19 A kérdező kommentje:
Egyébként egyszerűbb ha írok emailt a munkahelyére anonim módon, hogy nem fizeti az adót, szóljanak a NAV-nak, aztán ők megoldják, valszeg ki is rúgják ezért. De illegális dolgokba nem fogok bele keveredni, úgyhogy légyszives ne küldjetek ilyen linkeket! Köszi!
2023. szept. 28. 15:16
 19/19 anonim ***** válasza:

Az e-mailben való kapcsolatfelvétel a NAV-val nem hivatalos kapcsolattartási forma, ezért ilyen levelekre a NAV nem indít el semmiféle eljárást, ugyanis nem vagy "beazonosítható" általa.


A NAV-val vagy személyesen, vagy postai úton, vagy ügyfélkapun keresztül kommunikálhatsz. Van lehetőség telefonon keresztül is, ha telefonos PIN kódot igényelsz hozzá. Ott is van beazonosítás, mielőtt megkapod azt.


"Igazából be akarok jelenteni valakit akit utálok és nem akarok lebukni, hogy én voltam az."

Erre van a NAV honlapján külön egy felület. Pár éve névtelenül nem lehet itt sem bejelenteni semmit, mivel a NAV lényeges kapacitást fordított arra, hogy a névtelen bejelentéseknek is utánajárt és azok 80 %-a csak bosszúból történt.

Magyarul: Vállalnod kell a bejelentésed közvetkezményeit, ha valótlant állítasz valakiről. ->


"Ha nyilvánvaló, hogy a bejelentő közérdekű bejelentését rosszhiszeműen tette meg vagy valótlan, döntő jelentőségű információt közölt és

- ezzel bűncselekményt vagy szabálysértést követhetett el, személyes adatait a NAV-nak az eljárás lefolytatására jogosult szervnek vagy személynek át kell adnia,

- alappal valószínűsíthető, hogy másnak jogellenesen kárt vagy egyéb jogsérelmet okozott, személyes adatait a NAV-nak az eljárás kezdeményezésére, illetve lefolytatására jogosult szervnek vagy személynek kérelmére át kell adnia."


Tessék, itt a link:

[link]

2023. szept. 29. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!