Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Unokaöcsém (35 éves) adótartoz...

Unokaöcsém (35 éves) adótartozását be lehet hajtani a testvéremen? Ha rajta nem tudják rajtam vagy más rokonokon?

Figyelt kérdés
2023. okt. 4. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a saját tartozásaiért felel. Jó is lenne, ha a testvérem arra apellálna, hogy ő szórhatja nyugodtan a pénzt, majd rajtam behajtják. Senki nem lenne biztonságban. Nem, nincs ilyen. Mindenki a saját tartozásait kell visszafizesse. Máson nem hajtják be.
2023. okt. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Akkor tud megszívatni, hogy ha egy háztartásban éltek, a végrehajtó "hozzád" is kimegy, és visz mindent aminél nem tudod számlával igazolni, hogy a te tulajdonod.
2023. okt. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zombee válasza:

2-es, ezt remélem nem gondolod komolyan, az már a lopás kategória. Attól, hogy ott lakik, az nem jelenti azt hogy bármi is az övé lenne, és lefoglalható. Csak az, amit nem tud letagadni (pl. saját nevére írt számlára vette), kocsi (ha ő a tulajdonos), vagy nyilatkozik hogy az tényleg az övé.

Ha meglátják biciklizni, nem fogják azt sem kirángatni alóla, ehhez elég megnevezni a tulajdonost. Akit rosszabb esetben szintén nyilatkozattételre köteleznek hogy a bicikli (vagy akármi) tényleg az övé.

A testén lévő ékszerekhez sem nyúlhatnak. Ha gyémántgyűrű vagy drága óra van rajta, azt csak rendőri segítséggel, aláírt jegyzőkönyvvel lehet elkobozni tőle, ha önként nem adja át.

2023. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"2-es, ezt remélem nem gondolod komolyan, az már a lopás kategória."


Nem teljesen így van.

A végrehajtó az adós lakhelyén, tartózkodási helyén lefoglalhatja az ingóságokat, kivéve, ha igazolni tudja valaki (adós, testvér, stb.), hogy kinek a tulajdona, vagy egyébként az ingóság jellegéből adódóan egyértelmű, hogy nem az övé -> férfi adós esetén például a csipkés melltartóról nem feltételezik, hogy az adósé.


Ugyanis ha a végrehajtó olyan vagyontárgyat foglal le, ami nem az adósé, akkor a valódi tulajdonos igénypert indíthat a végrehajtást kérő ellen. A bíróság majd megállapítja, hogy kinek az érvelését fogadja el. Nyilván ha utólag hitelt érdemlően igazolni tudja a valódi tulajdonos, hogy a lefoglalt az ingóság valójában az övé, akkor sokszor nem is kell igénypert indítani, a végrehajtó önként és dalolva feloldja az ingóságot a foglalás alól.

Mivel igen macerás egy ilyen igényper, ezért az esetek nagy százalékában el szokták fogadni azt, hogy nyilatkozik az adós, vagy testvére, hogy valójában kinek a tulajdonában van a lefoglalni szándékozott ingóság. Arra nem szabad alapozni, hogy átverd őket, mert gyakorlottan tudják, hogy az adósok mikor vetítenek, nem biztos, hogy tudomásul veszik a nyilatkozatodat és inkább beleállnak egy igényperbe. Ezt nem feltétlenül egy zokni miatt teszik, de egy Munkácsy-festmény már lehet megér nekik annyit.


Az valóban igaz, hogy az adós testén lévő ékszereket stb. nem rángathatják le róla, ha önként nem adja át.


A kérdezőnek üzenem, a végrehajtó piacképes ingóságokat keres. Nem viszi el az olyan ingóságokat, amelyek értékesítése kétséges, vagy még a végrehajtás költségeit sem fedezné, ha árverezné őket.

Továbbá az ingóság foglalása nem azt jelenti, hogy elviszi azokat a végrehajtó. Egy jegyzőkönyvben összeírja, és az által lesznek lefoglalva -> zár alá veszi. Az összeírt ingóságokra köteles az adós vigyázni, használhatja őket, de nem tulajdoníthatja el (eladás, elajándékozás stb.), mert ha megteszi, azzal zártörést követ el, ami a Btk. szerint bűncselekmény.

Ha más módon nem tudja behajtani a tartozást a végrehajtó, akkor kezdi el a lefoglalt ingóságok értékesítését. Ilyenkor be kell szállítanod hozzá azokat. Ha nem tudod, vagy nem akarod, akkor intézi helyetted, aminek költsége lesz, és azt is rajtad fogja behajtani.

2023. okt. 12. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bsxy válasza:

Most az unokaöcséd 35 éves, vagy az adósság 35 éves?Ha az utóbbi és 5 éven keresztül nem jött róla hivatalos megkeresés az szerintem elévült.Ha az első

és a Nav nak tartozik az 10 ezer Ft felett már akár el árverezheti a lakást is, főleg ha meg tetszik valamelyik csókosnak.

2023. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A NAV nem árverezhet 100 ezer forint tartozás alatt. Ha lakóingatlan érintett a foglalással és a tartozás nem haladja meg az 500 ezer forintot, akkor sem árverezhet kapásból. Ahhoz meg kell állapítania, hogy a hártalék egyéb módon sem hajtható be.


Csókosokról felesleges beszélni, mert elektronikus árverezés van, konkrétan senki nem tudja, hogy ki licitál az adott ingatlanra.

A végrehajtói kar vezetőjének botránya nem jelenti azt, hogy mindenki azt csinálja, amit ő meg mert tenni.


NAV tartozás is évül (alapból) -> 4 év. Ha végrehajtást indítottak rá, akkor a 4 év 6 hónappal meghosszabbodik. A NAV hivatalból évültet, míg egy polgári jogi követelésnél az adósnak kell hivatkoznia arra, hogy a követelés elévült, csak akkor "törlik". Amíg nem hivatkozik rá és a bíróság nem állapítja meg, hogy valóban elévült, addig követelhető.

2023. okt. 16. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!