Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik ingyenes online számláz...

Melyik ingyenes online számlázó programot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adószámos magánszemélyként (alanyi mentes) 2 ingatlant adok bérbe. Ezeknek a bérleti díjáról számlát állítok ki.

Már nagyon unom, hogy papírszámlát állítok ki, és azokat folyton online le is jelentem. Tudnátok ajánlani ingyenes online számlázó programot, ami az alábbi kritériumnak megfelel (már ha egyáltalán van ilyen)?

- gyorsan és könnyen lehessen a meglévő online számla fiókhoz csatolni. Esetleg erről találok valahol egy szájbarágós leírást, vagy videót?

- azt a két bérlőt (az egyik magánszemély, a másik cég), akiknek rendszeresen állítok ki számlát, azokat el tudnám menteni mint vásárlók, hogy ne kelljen mindig bepötyögni az adataikat

- az meg már külön nagy szám lenne, ha két külön "számlatömböt" is tudna kezelni, de nem feltétel!

- esetleg előzetesen elkészíteni piszkozatban a számlát, és fizetéskor csak egy gombnyomásra tisztázatban elkészíteni.

- mailban elküldeni a fizetőnek.


Létezik ilyen, vagy ezek a funkciók csak fizetősben érhetők el?

Ha van, akkor melyiket ajánlanátok?


2023. okt. 5. 10:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Billingo vagy szamlazz.hu mind tudja ezeket. Illetve a külön számlatömbökben nem vagyok biztos, hogy a szamlazz.hu is tudja-e. A billingo biztosan tudja, viszont ott a piszkozat már fizetős talán.

A cégnek számlázásnál a cég ugye levonja az adót tőled?

2023. okt. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A NAV Online számlázóról milyen vélemény van?

Igen, a cég fizeti be utánam az SZJA-t.

2023. okt. 5. 11:32
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Ezeket a NAV online számlázója is tudja, amit bárki használhat egy ügyfélkapuval, automatikusan beküldi a számlát, tudsz sablonokat elmenteni (vevőadatokkal), tud kezelni több számlatömböt, le tudod menteni PDF-ben (e-számla) és totál ingyenes.
2023. okt. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Én személy szerint nem szeretem a NAV online számlázóját. Először is ki vagy téve a KAÜ instabilitásának, pláne mostanában elég sok probléma volt vele. A kezelőfelülete sem túl szimpatikus. Plusz rengeteg felesleges dolgot kell megadni benne, ami viszi az időt. Support gyakorlatilag nincs normális. Fejlesztési javaslatok szintén. Nyilván van, akinek megfelel ez, sokan használják. Én nem tenném, akkor inkább fizetnék egy piaci szoftvernek.
2023. okt. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
En nav szamlazojat hasznalom, havi 1 szamlat adok ki. Nekem teljesen eleg
2023. okt. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Én is a NAV online számlázóját akartam javasolni, szerintem ilyen célra teljesen jó az is.
2023. okt. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a javaslatokat.

Elkezdtem megnézni videókon a NAV online számlázóját. Eddig tetszik.

Pár technikai jellegű kérdés:

- Ha regisztrálok valamelyikre, és elkezdem használni, akkor ezt jelenteni kell-e valamilyen módon a NAV felé? Régen volt rá nyomtatvány, de talán már nincs ilyen kötelezettség.

- Az ezen felületen létrehozott számlatömböket kell-e vezetni a szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartásában?

- Ha a NAV számlázót használom, és e-számlát állítok ki, akkor azokat elektronikusan nekem meg kell-e őriznem, vagy nincs vele dolgom, mert a NAV őrzi őket?

2023. okt. 5. 12:07
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
Már nem kell jelenteni a számlázót. Nem kell erről szigorú számadásút vezetni. A számlázó őrzi a számlákat. Amúgy ha a navosat választod, akkor azért tudd, hogy azt is össze kell kötni a navval :)
2023. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8-as!

Mit is jelent az, hogy össze kell kötni a navval?

Na jól látom, akkor az online számla felületen kell létrehozni egy új technikai felhasználót, és ezt a számlázó beállításainál meg kell adni. Vagy ezen felül még máshogy is össze kell kötni velük?

2023. okt. 5. 12:20
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez az összekötés. Az onlineszamla felületen megcsinálod a technikait aztán pedig megadod a számlázóban a megfelelő helyen.
2023. okt. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!