Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Katás vállalkozás esetében mi...

Katás vállalkozás esetében mi értelme havonta fizetni könyvelőt?

Figyelt kérdés

Idáig mellékállású EV voltam, de váltottam katásra.

Szolgáltatást árulok, 2 félét.

A bevételem évi 4-5 millió ft maximum.


Idáig kellett a könyvelő, mivel sokmindent kellett fizetni, negyed éves bevallások, stb.


Viszont ha jól tudom, mostantól a havi 50.000ft-on kívül semmit nem kell. Talán az iparűzési adóra 5.000ft-ot évente, de ennyi.


A könyvelő havi 10.000ft-ot levon tőlem, jelenleg is, de nem érzem szülségesnek.


Az esetemben mi értelme lenne megtartani a könyvelőt?


2023. okt. 7. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Hát például azért, hogy elmondja neked, hogy az iparűzési adó nem 5000 Ft / év.
2023. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Semmi.
2023. okt. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Semmi, ha követed a törvényi változásokat (ÁFA, ART, KATA, stb.) és meg tudod csinálni a bevallásaidat, akkor nem kell könyvelő.

Ha úgy gondolod, hogy csak a KATA szabályokat kell ismerned, akkor ajánlott egy könyvelő...

Egyébként az, amit az iparűzési adóról írtál sok mindent elárul... Amire gondolsz az a kamarai tagdíj....

2023. okt. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Az az értelme, hogy "ha jól tudom" és "Talán" helyett, valóban tudja is, hogy mit csinál.
2023. okt. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket 1x elmondja, vagy elolvasom és rászánok 1 órát, és ennyi.
2023. okt. 8. 03:28
 6/13 anonim ***** válasza:
Neked akkor nem kell konyvelo. De ha valaki ebbol el akkor havonta fizetnie kell a szamlakat stb. Ezert ker penzt.
2023. okt. 8. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

#5 Hát ez 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Rászánsz egy órát és ennyi, nem is értem, hogy miért tart évekig egy szakma kitanulása.

Én is gondoltam, hogy agysebész leszek, rászánok egy órát, megnézek pár youtube tutoriált és kész. Te lehetsz az első páciensem, várlak szeretettel 😂😂😂😂

2023. okt. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Nincs ra szuksege. Vag az esze mint a beretva
2023. okt. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
#5: Ha te ilyen gyorsan tanulsz, akkor nem is értem miért KATAs kisvállalkozóként b/szkszol még mindig nem pedig valami Zukkerberg, Bezos stb. szintű birodalmad van már
2023. okt. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Gondolom a könyvelők többsége kommentel ilyen lenéző stílusban, de áruljátok már el, hogy legyen legalább 1 értelmes komment a kérdés alatt, hogy a havi 50.000ft elutalása mellett, és a kamarai tagdíjon kívül mégis mihez kellene a könyvelő.

Számlázni tudok, ami össze van kötve a navval…


Tegyük fel, fizetem a könyvelőt havonta, lehúzza a pénzt, és mit csinál cserébe? Beadja évente 1x a bevallásom? Mivel havi 10.000-et fizetek, így pont 120.000ft-ot kér el arra az 5 perces munkára.


Ha nem így van, akkor világosítsatok fel légyszi!

2023. okt. 8. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!