Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alanyi adómentes adószámmal...

Alanyi adómentes adószámmal rendelkező magánszemély hogyan állíthat ki számlát?

Figyelt kérdés

Sziasztok, adószámos magánszemély vagyok, aki alanyi adómentességet választott. (Törzsadat szerint, könyvelőm végezte.)


Úgy alakult, hogy számlát kell kiállítanom, de a könyvelőm nem elérhető jelenleg. Mire kell odafigyelnem a számla kiállításánál? Billingót használok.


Jól sejtem, hogy megadom nettóban az árat, az ÁFÁ-nál feltüntetem, hogy AAM és ennyi?


Köszönöm a segítséget!



2023. okt. 24. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyjából igen. De attól is függ, hogy kinek és mit számlázol.
2023. okt. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, egy cégnek számláznék, és a tevékenységi körömben ez szerepel: "Internetes Hirdetési Felület Webgazda Általi Értékesítése", és pontosan ezt is szeretném számlázni.
2023. okt. 24. 13:22
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Itt soha, senki könyvelője nem elérhető...
2023. okt. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!