Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudhatnám meg miért...

Hogyan tudhatnám meg miért van NAV késedelmi pótlék tartozásom, ha nincs és nem is volt adótartozásom?

Figyelt kérdés

"A 2022-re vonatkozó nettó adótartozása után 23 025 forint késedelmi pótlékot kell fizetnie november 15-ig" -ezt kaptam.

Nincs benne semmi kódszám, hogy mire/miért/milyen jogcímen.

És ezzel kapcsolatban korábban nem kaptam értesítést.


Tavaly elején már volt egy ilyenem, ezért azóta is kéthavonta lekérdezem az aktuális adószámlám, és havonta megnézem kaptam-e levelet.


Viszont tartozásom nincs.


Most újra lekérdeztem 2021-re, 2022-re és 2023:

Adózói tartozás 0 Ft


2023. okt. 29. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Késedelmi pótlék. Valamit késve fizettél meg. Azt nézd meg, hogy mit mikor fizettél meg
2023. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

az, hogy most nincs tartozásod semmit nem jelent.

Évente egyszer írják elő a késedelmi pótlékot, ha valami később lett befizetve

2023. okt. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lekérsz egy tételes adófolyószámlát, s azon látszik, hogy mikor (melyik évben) keletkezett.
2023. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2022-ben fizettem, a 2021-es évre vonatkozva, 18 ezer forint késedelmi pótlékot. Akkor másfél millió forintra és 4 hónap csúszásra (illetéket az ingatlan után) volt ez ennyi.


De ekkora összegű vásárlásom nem volt azóta, hogy tavalyról még ennél is több legyen a késedelmi pótlékom. Sőt, semmi más vásárlásom nem volt, autóm nincs.

Mindent időben fizettem.

2023. okt. 29. 19:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Ebeven le lehet kérni késedelmi kamatrészletezőt, ott tételesen fel van tüntetve, hogy mire mennyi késpótlék számítódott.
2023. okt. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: azt is próbáltam, de csak a 2021-es évet engedi kiválasztani
2023. okt. 29. 22:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Tehát ha 2022. évben íródott elő 18 ezer forint késedelmi pótlék, akkor előtte években volt valamilyen adótartozásod, amire utána minden évben írnak elő késedelmi pótlékot (még egy darabig). Valószínűleg a 1,5 millió forintos illetéktartozásról van még mindig szó. Tehát 2022-ben és 2023-ban is az után íródott elő a pótlék. Gondolom megfizetted, de ettől függetlenül a késedelembe esés dátumától íródik elő a pótlék még akkor is, ha már megfizetted az illetéket. Lehet, hogy jövőre is fog még előíródni valamekkora összeg, de lehet, hogy már nem.

Az értesítéssel együtt nem küldtek hozzá kimutatást, amin levezették, hogy mi után, milyen összegre és mennyi pótlékot számoltak fel?

Gyakorlatilag elévülési időszakon belül bármelyik évben íródhat elő még késedelmi pótlék. Elévülés 4 év.

2023. okt. 30. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4: Arra tippelek, hogy ezt a 18 000 Ft-ot nem könyvelte le a rendszer vagy nem jó helyre.

Hívd fel a navot, segítenek.

2023. okt. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kiderült mi volt.. ugyanaz, amiért már fizettem 18 ezret csak + 2 hónap volt 2022-ből is a csúszás, és olyan magasra vitték az alapkamatot, hogy ekkora összeg lett belőle arra a két hónapra is!
2023. okt. 30. 21:00
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok!


Ahogy írtam. A tőke ugyanaz. A késedelmi pótlék mértéke pedig az éppen aktuális jegybanki alapkamat + 5 %. Nem mondhatnám alacsonynak...


Ha 2022-ben megfizetted a teljes tőkét, akkor 2024. évben már nem fog előíródni rá újabb késedelmi pótlék.

2023. okt. 31. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!