Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszadó!? 2021 december 4-én...

Visszadó!? 2021 december 4-én kötött a fiam házasságot. A felesége egyedülállóként kapta a csp.-t. Házasságkötés után jelezék hogy már nem egyedülálló. 3 gyermeke van a nejének.dec 31 el szüntették meg az egyedülállóságot.

Figyelt kérdés
Most szembesültünk azzal, hogy ez a visszadónál nem biztos hogy jó.Nem a bejelentés napjától kellett volna megszüntetni az egyedülállóságot? Illetve van-e arra lehetőség, hogy ezen a dátumon módosítson a Kincstár. Októbertől vannak egy címre bejelentkezve. Esetleg méltányossági kérelem? Hiszen egy napon múlik az egész. Nagyon sajnálnámha 1 nap miatt nem kaphatnák meg a fiamnak visszajáró összeget. Megjegyzem decemberben ugyanaznap 7-én jártak az APEH-nál is ahol kitöltötték a nyomtatványt és azt mondták jár neki.

2022. febr. 16. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
A feleség dec 31 óta nem egyedülállóként kapja a családit, vagyis a fiad ettől a naptól jogosult a családira. Az adóvisszatérítés annak jár, aki tavaly akár 1 napig jogosult volt gyerek után kedvezményre/családira. Tehát jogosult a fiad.
2022. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha Dec 31-el szűnt meg az egyedülállóság, akkor az első nap amikor a fiad jogosult lesz január 1.

Így, nem jár neki semmi.



Ettől még életnek boldogan, ne aggódj. 😃

2022. febr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeknek nem ő az apja,tehát nem jogosult családi pótlékra,így visszadóra sem.
2022. febr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
(Bírom, hogy az ilyen ingyenpénzekkel kapcsolatban sosem úgy fogalmaznak, hogy „nem tudom, jár-e nekem”, hanem úgy, hogy „nem tudom, megkapom-e, ami jár nekem”...) December 1-jén még egyedülálló volt a menyed, a családi pótlék a hónap első napjának állapota alapján jár, így a menyed január 1-től nem egyedülálló. Legközelebb tessék hamarabb örökbe fogadni a kis adókedvezményeket.
2022. febr. 17. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"2021 december 4-én kötött a fiam házasságot. "


Hát innentől kezdve már nem egyedülálló a hölgy 3 gyerekkel. Tehát nem december 31. dátummal kellett volna lemondani az egyedülállóknak járó magasabb összegű családi pótlékot.


Be kell menni, és módosítani a nyilatkozaton a családi pótlékot folyósító szervnél. Adott esetben vinni a házassági anyakönyvi kivonatot is, nehogy kilógjon a lóláb. :)

2022. febr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Mivel mindig a nónap első napja számít és december 1-én még egyedülálló volt,ezért magasabb családi pótlékot kapott a hónapra.

Tehát az új apukának nem jár vissza az adó.

2022. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki csak addig "egyedülálló", amíg annak ellenkezőjéről nem nyilatkozik.


Ha én úgy döntök 2021. november 21-én, hogy nem kérem az egyedülállóknak járó magasabb összegű családi pótlékot a továbbiakban annak ellenére, hogy egyedülálló vagyok, akkor jogom van hozzá, hogy lemondjam. Senki nem fogja megakadályozni. Érted?

2022. febr. 18. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Nem olyan egyszerű. Ismerek olyat, aki együtt élt a gyerek másik szülőjével, és ezért bejelölte, hogy élettársak, innen a rendszer nem engedte tovább, mindenképpen csatolni kellett volna a papírt arról, hogy ők papír nélkül élnek együtt.
2022. febr. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

"innen a rendszer nem engedte tovább, mindenképpen csatolni kellett volna a papírt arról, hogy ők papír nélkül élnek együtt."


Milyen rendszerről beszélsz? Családi pótlékkal kapcsolatban kell módosítást beadni visszamenőleg. Már csak azért is kurta-furcsa amiket írsz, mert a "gyerek másik szülőjét" említed, tehát Ő is ugyanúgy jogosult a családi pótlékra, ebből kifolyólag miért is kellene bármilyen papírt csatolni arról hogy élettársak, ha nyilatkozza, hogy a gyerekkel egy háztartásban él?


A kérdezőnek egy dolgot kell elintéznie, módosítsa a dátumot az egyedülállóság lemondásával kapcsolatban. Ennyi...


Az ilyen "ismerek olyat" jellegű történeteket pedig mindig kétséggel fogadom.

2022. febr. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!