Feltűnő a NAV-nak?

Figyelt kérdés
Pénzt keresek egy mobilos alkalmazással heti kb 3000Ft-ot. Kérdőíveket kell kitölteni meg ilyesmik. Az összeg PayPal-re érkezik,de kiszoktam utalni bankszámlára. Nincs munkám, tehát ezen kívül nincs más jövedelmem, legfeljebb ha küldenek. Ez az összeg már mérvadónak számít a NAV-nak? Jobb ötlet lenne külföldi bankszámlára utalni inkább?

2023. nov. 2. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ennyire a nav ra se xarik
2023. nov. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pókeren nyertem 3 milliót jópár éve (amikor még többet ért a forint) az se érdekelte őket. Nem fognak ilyen aprópénzzel foglalkozni.
2023. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!


Egyebkent itt minden jovedelem utan adozni kell?

Mondjuk ebben az esetben is

hivatalosan egyeni vallalkozonak kellene lennem? Vagy van esetleg egy bizonyos osszeg amit ha elersz azutan kell kivaltanod az egyeni vallalkozoit?


Koszi

2023. nov. 2. 13:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Üzletszerű tevékenységre kell adószámot kiváltani, kivéve ha magánszemélyként ingatlant adsz bérbe.


Az, amit te végzel belefér az "egyéb bevétel/jövedelem" kategóriába, mintha magánszemélyként megbízási jogviszony keretében végeznéd. Nem igen agyalnék sokat rajta. Nyilván fel kellene tüntetni az adóbevallás megfelelő sorában, de az a te dolgod, ha nem teszed meg. A NAV ezt a fajta tevékenységet még nem igen tudja lekövetni.

2023. nov. 3. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Es mi van akkor, ha eveken keresztul penzt keresek vele?
2023. nov. 3. 12:58
 6/9 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen mobilos alkalmazással keresel pénzt? Érdekelne engem is. :)
nov. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Es mi van akkor, ha eveken keresztul penzt keresek vele?"


Nézd, rajtad kívül fogja tudni bármilyen hivatal is ezt? Mondtam, hogy nem képesek lépést tartani ezekkel a hatóságok még egyenlőre. Ha csak nem nyomozbak valamilyen gazdasági bűncselekmény miatt utánad, nem is tudnak róla.


Ezzel most nem feltétlenül szabálytalanságra ösztönözlek, de valóban annyira fos (bürokratikus) a magyar adójog, hogy az embernek elmegy a kedve attól, hogy bármit betartson belőle. Az évtizedek óta beígért bürokrácia csökkentést nem sikerült még megugrani.


Én ingatlant adok bérbe. Ne tudd meg, hogy mennyi szarság van vele papírilag. Nem csodálom, hogy sokan inkább feketén teszik ezt. Én sem azért tenném, mert nincs kedvem adót fizetni utána, de valóban eljön az a pillanat, amikor belefáradsz a bürokráciába. Pláne ha 5 percenként változtatnak rajta, és már maga a NAV sem tudja követni a változásokat időben, nemhogy te.

nov. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ertem.


Szóval azt mondod, hogy inkabb olyan dolgokra halasznak amik feltunoen ronthatjak az allam '' gazdasagat''?



Itt a link:


[link]


Koszi

nov. 4. 05:53
 9/9 anonim ***** válasza:

"Szóval azt mondod, hogy..."


Ezt nem állítanám. Soha nem tudhatjuk, hogy mi kelti fel az érdeklődésüket.

Ráadásul a bankoknak van olyan kötelezettségük, hogy a "gyanús" pénzmozgásokat jelenteniük kell. A gyanús pénzmozgás az összeg nagyságától teljesen független!

"Ember tervez, Isten végez!" - szól a közmondás.

nov. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!