Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az OEP-nek feltűnő lenne-e...

Az OEP-nek feltűnő lenne-e (táppénz csalás lenne-e), hogy 2-3 nap szabadság kiírás után táppénzre megyek úgy hogy egyébként gyesen vagyok? Meg lehet-e ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok és szeretnénk majd második babát is, viszont úgy, hogy akkor már gyesen lennék és szeretnék kapni táppénzt a pocaklakóval. Erre azt tanácsolták, hogy mikor megtudom, hogy terhes vagyok írassak ki pár nap szabadságot és utána küldjem el a munkahelyre a táppénzes papírt, amin veszélyeztetett terhesként lennék feltüntetve, mert az elsővel is az voltam meg császár miatt az lennék. Na szóval akkor kapnék gyest és táppénzt is.

2014. febr. 22. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
nem kapsz gyest és táppénzt, csak abban az esetben, ha dolgozol a gyes mellett.
2014. febr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az Oep-nél egy ügyintéző azt mondta, hogy elég ha kiíratok pár nap szabadságot, mert az olyan mint ha visszamentem volna dolgozni. Vele úgy beszéltük, hogy gyed vége felé megcsinálhatom, mert a gyed extra mellett lehet dolgozni. Nem értem az egészet, mindenki mást mond. Nagyon bonyolult.
2014. febr. 22. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Aha. Visszamész július 1-én, szabira, szabin van 4 napot. Ebben az esetben jár neked 4 nap táppénz.

Ugyanis csak annyi időre jár gyes mellett, amennyi napot gyes mellett munkában töltöttél.

2014. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt nem tudtam. És ha úgy csinálom, hogy még gyed alatt iratok ki pár nap szabit és utána megyek táppénzre?
2014. febr. 22. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, mert azért nem volt jogszerző ideje mert gyesen volt, tehát jár neki a tp tovább is, DE az új Mt rendelkezései szerint ha gyesről visszamegyek KÖTELEZŐ kiadni a szabadságokat, tehát nem lehet négy napból megúszni....
2014. febr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tehát, ha gyesen vagyok és úgy megyek táppénzre akkor az összes szabadságot ki kell venni? És mi a helyzet, ha gyed alatt megyek táppénzre a pocaklakóval? Vagy hogy érdemes?
2014. febr. 23. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!