Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 25 év alattiak adókedvezményét...

25 év alattiak adókedvezményét nem kapom meg?

Figyelt kérdés
Egy multi cégnél tervezek most szerződést kötni és a kollégák azt mondták itt nem tudom kihasználni valamilyen kiskapu miatt. Hogyan kellene ezt a munkáltatómnak úgy felhozni kérdésben hogy ne tudjon mellébeszélni? Mire kell figyeljek majd a szerződésnél?

#adózás #munkavállalás #25 év alatti adókedvezmény
2023. nov. 2. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatódnak csak jó ez a kedvezmény, nem akar kibújni alóla.
2023. nov. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltató a bérszámfejtéskor köteles mindenféle különkérés nélkül a 25 év alattiaknak előírt SZJA kedvezményt figyelembe venni. Akkor nem kell neki, ha te külön írásban kéred azt, hogy hagyja figyelmen kívül.


Ha valamiért nem venné figyelembe (téved, figyelmetlen), akkor az év végi addóbevallásban utólag tudod érvényesíteni azt a részét, amit év közben a munkáltató figyelmen kívül hagyott.


Ha hivatalosan vagy foglalkoztatva és a béredet is teljesen hivatalosan kapod, akkor nincs semmiféle kiskapu.

2023. nov. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Ez most komoly????
2023. nov. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már csak azért furcsálltam ezt a pletykát mert egyébként készpénzben kapjuk a fizetést, azon gondolkodtam nincs-e arra esély hogy megpróbálják benyelni a kedvezményem. Vagy esetleg nekem kellene az APEK-tól visszaigényelni ha a munkáltató nem tudja kézhez adni a fizetésemkor?
2023. nov. 2. 13:16
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különbség nem lehet utalásos és készpénzes fizetés esetén. Ha készpénzben kapod, akkor nyilván megszámolod és megnézed, hogy a bérszámfejtési papíron - amit aláírsz, hogy maradéktalanul átvetted a számfejtett bért - annyi van-e feltüntetve kifizetendőnek, amennyit átvettél. Ha nem, akkor nem írod alá, hanem jelzed, hogy eltérés van, szíveskedjenek orvosolni.
2023. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
... ahogy előzőleg már jeleztem, ez akkor működik így, ha hivatalosan történik minden, nem feketén vagy szürkén kapod a béred...
2023. nov. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

4

Szóval feketén?

Ellenőrizd majd, hogy be vagy-e jelentve az ügyfélkapudon!!!

2023. nov. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 Nem APEK, hanem APEH és már évek óta nincs APEH, hanem NAV van helyette.


Egyébként meg manapság amelyik cég készpénzben fizet, az 99% hogy szürkén vagy feketén foglalkoztat és azért nem adja oda a jogosan járó kedvezményedet.


Teendő: ellenőrizni kell, hogy szabályosan be vagy-e jelentve. Ha nem, akkor mehet a felmondás, a NAV-nál fel kell nyomni a céget és keresni egy normális munkahelyet.

2023. nov. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Soha nem volt sok köze a bejelentésnek ahhoz, hogy valakit szürkén foglalkoztatnak vagy sem. Be van jelentve, csak éppen a bérét nem teljesen hivatalosan kapja. Tehát a kérdező nem megy azzal sokra, ha be is van jelentve.


"Egyébként meg manapság amelyik cég készpénzben fizet, az 99% hogy szürkén vagy feketén foglalkoztat"


Ez sem teljesen igaz. Én világ életemben készpénzben kaptam a fizetésem, mégsem voltam soha feketén vagy szürkén foglalkoztatva. Ez igaz a férjemre is és a kollégáira is.

Nálunk aki kéri, annak bankszámlára utalják, aki készpénzben kéri, annak készpénzben fizetnek. Férjemnél kizárólag készpénzes fizetés van, mivel a melósok nagy részének nincs és soha nem is volt bankszámlája.


Továbbá, nem egy olyan céget ismerek, akik hasonló elven működnek a bérfizetést illetően. Az utalásnak is ugyanúgy van díja, mint a készpénfelvételnek. Nyilván a pénz szállítása az egyetlen, ami problémás lehet.

2023. nov. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A készpénzes fizetés macerás a cégnek és az alkalmazottnak is, szóval ahol készpénzben fizetnek, az egy lemaradtott cég, ahol biztos nem szívesen dolgoznék.
2023. nov. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!