Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha veszek pl egy 16mil ingatla...

Ha veszek pl egy 16mil ingatlant lehet úgy csinálni kevesebb illetéket fizetek pl 14mil ír a papira az ügyvéd ?

Figyelt kérdés

2023. nov. 2. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha találsz olyan balekot aki ebbe belemegy akkor igen.
2023. nov. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Hogyne…🤦🏻‍♀️
2023. nov. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Bár ezt nem sikerült egy egész mondattá fogalmazni, de ha jól értem arra akarod kérni az ügyvédet, hogy kockáztassa a praxisát meg egy börtönbüntit költségvetési csalással, magánokirat hamisítással, a kedvedért, hogy fizethess kevesebb illetéket pár ezer forinttal.🤣
2023. nov. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 krwkco ***** válasza:
82%

#3

Félreolvastad a kérdést. A "14mil"-t a "papira" vagyis egy nagypapára kell az ügyvédnek "ráírni". Gondolom, olyan ügyvédről van szó, aki egyben tetoválást is vállal. Ha a papi ebbe beleegyezik, akkor az ügyvéd nem követ el semmi törvénytelent. :-)

2023. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ma már sokat nem érsz az ilyen ügyeskedéssel. Ugyanis a NAV bármikor felülbírálhatja a szerződésben feltüntetett vételárat és magasabb összegben határozza meg a vagyonszerzési illeték alapját.


Én így jártam, pedig nem is trükköztem. 1 millával megdobták az illeték alapját ahhoz képest, amennyi a szerződésben volt. Lett volna fellebbezésre lehetőségem, de nem foglalkoztam vele, mivel továbbértékesítési céllal vettem, tehát a befizetett illetéket le tudtam vonni az eladásból megszerzett vételárból, mint költség.

2023. nov. 3. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, de nem.
2023. nov. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy lenne olyan barom ügyvéd, aki ebbe belemegy, de lehet próbálkozni.

Rongyos 2 millió ft? Esetleg 2 milliárdnál már megérné neki ilyennel szarozni.

2023. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az eladóval kell megegyezned.

Nem az ügyvéd előtte fogsz kp-vel fizetni 10 milliókat.

Én nem mennék ki az utcára egy autó árával sem. Otthon sem tartanám egy napig sem.

Az ügyvéd olyan számot ír a szerződésre amit diktáltok.

2023. nov. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8 folyt.

Mint eladó nem mennék bele hogy 15 helyett 10-et írjunk a szerződésbe, azután átutalsz 10-et és mosolyogsz.

2023. nov. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát én sem mennék ilyenbe bele. Mi van, ha a vevő átver és mégsem adja oda a különbözetet?
2023. nov. 5. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!