Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem fizettem a tbt, most van...

Nem fizettem a tbt, most van egy nagyobb adossagom, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Miutan abbahagytam az iskolat en elmentem dolgozni, majdnem 2 evig feketen dolgoztam. Aztan, miutan bejelentve elkezdtem dolgozni, nem sokra ra( par nappal ezelott) jott a level, hogy 320ezer forint tartozasom van a nav fele, amit 15 napom van befizetni??? Megis honnan varazsoljak elo 320 ezer forintot?. Tudom, hogy az en hibam, nem tudtam rola, hogy nekem ezt fizetni kellene. De nem akarok haritani a felelosseget, tenyleg csak sajat magamat okolhatom erte, de jelenleg nincs semmi felrerett penzem, honaprol honapra elek, hogyan fizessem igy be? Nem akarom, hogy jojjenek a behajtok vagy barmi.
2023. nov. 6. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

És írták, hogy behajtják?

Nekem nem írták.

Csak simán érvénytelenítették a TAJ-számomat.

2023. nov. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

De ez is érdekes, havi 9000 Ft körül kell fizetni, tavalyelőtt 8000 körül kellett, hogy lett ez 320 000?...

Először vitasd az összeget, majd kérj részletfizetést, ha ki akarod fizetni.

2023. nov. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Élhetsz az automatikus részletfizetés lehetőségével, kérheted max. egy éves futamidőre.


Itt a legalsó: [link]

2023. nov. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
2 ev alatt ez sehogyse lehetne 320000. Szoljal nekik hogy valamit elrontottak de nagyon. Az elmult 2 evre ez max 200.000 kene legyen, 3 evre mar tenyleg jo lehet a 300.000
2023. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nemtudom mert kesedelmi potlekrol is van szo a levelben, de en eddig semmilyen levelet nem kaptam, ez az elso. Viszont, ha van reszlet fizetesi lehetoseg az eleg jo.
2023. nov. 6. 12:14
 6/12 A kérdező kommentje:
Mennyi ido utan szokott jonni a behajto? Nem mintha halasztani akarnam, mindenkeppen ezzel elni akarok ezzel a reszletfizetesi lehetoseggel.
2023. nov. 6. 12:14
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A részletfizetési igényt ha ma ügyfélkapun beadod (kétperces story), még a héten meg is fog jönni a pozitív visszajelzés. Jó eséllyel december 15 lesz az első részlet befizetési határideje.


Viszont ha csak egyetlen részletet kihagysz vagy késel vele, abban a pillanatban borul a megállapodás, s egyben lesz aktuális a hátralék.

2023. nov. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincs ugyfelkapum, szemelyesen gondoltam, hogy elmegyek nav ugyfelszolgalatra.
2023. nov. 6. 12:20
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Akkor inkább postán küldj levelet!
2023. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1, Ez nem nagy tartozás hanem kb. lofing

2, Tisztába voltál mivel jár a fekete munka, hát így jártál, legközelebb okosabb leszel.

2023. nov. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!