Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem fizettem a tbt, most van...

Nem fizettem a tbt, most van egy nagyobb adossagom, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Miutan abbahagytam az iskolat en elmentem dolgozni, majdnem 2 evig feketen dolgoztam. Aztan, miutan bejelentve elkezdtem dolgozni, nem sokra ra( par nappal ezelott) jott a level, hogy 320ezer forint tartozasom van a nav fele, amit 15 napom van befizetni??? Megis honnan varazsoljak elo 320 ezer forintot?. Tudom, hogy az en hibam, nem tudtam rola, hogy nekem ezt fizetni kellene. De nem akarok haritani a felelosseget, tenyleg csak sajat magamat okolhatom erte, de jelenleg nincs semmi felrerett penzem, honaprol honapra elek, hogyan fizessem igy be? Nem akarom, hogy jojjenek a behajtok vagy barmi.
2023. nov. 6. 11:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Hat nekem eleg nagy tartozas, mert ennyit nem tudok egybe kifizetni sajnos. Kolcsont meg nem akarok ezert felvenni.
2023. nov. 6. 18:54
 12/12 anonim ***** válasza:

" Aztan, miutan bejelentve elkezdtem dolgozni, "


Akkor valószínűleg a határidő lejárta után jövedelem-letiltást adnak ki a munkáltatód felé. Ha letiltásból térül, akkor nem igen indulnak neki 300 ezer forintos tartozás miatt hozzád.


Kérhetsz rá részletfizetést. Van a hagyományos (sok oldalas nyomtatvány és dönthetnek úgy is, hogy nem adják meg), és van az automatikus részletfizetési lehetőség, amikor ha két feltételnek megfelelsz, akkor köteles biztosítani maximum 12 hónapra a részletfizetést.

Két feltétel:

1./ Idei évben nem volt még automatikus részletfizetésed.

2./ A tartozásod nem haladja meg az 1 millió forintot.

2023. nov. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!