Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A megbízási szerződés bekerül...

A megbízási szerződés bekerül a TB kiskönyvbe?

Figyelt kérdés
Ha beleírom az önéletrajzomba, hogy milyen alkalmi munkákat végeztem (nem konkrétan hol, hanem hogy miben van tapasztalatom), akkor kekeckedhetnek azzal, hogy ha felvesznek, ezek nincsenek benne a TB kiskönyvben, vagy nem érdekli őket?
nov. 11. 05:59
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem erdekli oket
nov. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor kerül bele, ha biztosítottá válsz.
nov. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Alkalmi munka nem egyenlő a megbízási szerződés keretén belül végzett munkával. Teljesen más az adózása, járulékozása, egyéb megítélése.


Alkalmi munka (egyszerűsített foglalkoztatás (EFO), napi bejelentéses munka) nem kerül bele a szóban forgó kiskönyvbe, mivel nem keletkeztet biztosítottságot. A megbízási szerződés alapján létrejövő megbízási jogviszony akkor keletkeztet biztosítottságot, ha a megbízási díj összege meghaladja a minimálbér 30 %-át. Ilyenkor járulék is terheli, nem csak SZJA, szolgálati időnek is számít, valamint egyéb ellátások alapját is képezi. Egyébként nem. Tehát ha a fenti feltétel teljesül, akkor az az időszak belekerül a "TB-kiskönyvbe", más esetben viszont nem kerül bele.


A "TB"-kiskönyvnek az alapvető funkciója az, hogy ha valamikor keresőképtelen leszel, és táppénz igényed van, akkor abból tudja megállapítani a munkáltató a táppénzre jogosultságodat. Ez a kiskönyv ezt az egyetlen funkciót szolgálja. Arra találták ki.

nov. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3, alkalmanként megbízási szerződéssel dolgozik. Tudni kellene értelmezni...
nov. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudom értelmezni a leírtakat. Olyan nincs benne, hogy alkalmanként megbízási szerződéssel dolgozott.


1. információ: "alkalmi munkákat végeztem". Alkalmi munka = EFO.

2. információ: "A megbízási szerződés bekerül a TB kiskönyvbe?" Ez nem EFO.


Azért írtam le mindkét jogviszonnyal kapcsolatban a dolgokat.


Majd ha úgy teszi fel a kérdést, hogy ha alkalmanként megbízási szerződéssel dolgoztam, akkor mi a helyzet, akkor majd én is csak arra fogok fókuszálni. Feltételezésekre nem alapítok semmit -> Vajon mire gondolhatott a "költő"... :)


De azért köszi, hogy belelátsz a kérdező fejébe. :)

nov. 13. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, volt ilyen is-olyan is nekem :)
nov. 13. 07:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Na ugye... :)
nov. 14. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!