Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vannak nagykonyhai gépeim,...

Vannak nagykonyhai gépeim, egy grillcsirkesütő, melegentartó, pár db hűtőgép, ezeket magánszemélyként hogyan adhatom bérbe vállalkozásnak? Sima alanyi adómentes számlát adok róla és kész? Van adószámom is, de főállásban dolgozom, már nem vállalkozok.

Figyelt kérdés

Mondjuk darabját havi harminc ezerért adnám bérbe, vagy a teljes pakkot egy száz ezerért, kaució persze lenne nyilván, az oda és elszállítást, szervízeltetését vállalnám.


Ez ugyanaz lenne mintha albérletet adnék ki? Vagy hogy megy ez?



2023. szept. 30. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Bérbeadsz, de nem ingatlant. Ingatlan bérbeadás esetén nem kell feltétlenül adószámot kérni a tevékenységre egy magánszemélynek, minden más esetben igen.
2023. okt. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Világos, de a adószámom már megvan, mondhatni megmaradt amikor még volt vállalkozásom.

Számít, az hogy magánszemélyként a számlára ráírom vagy sem?

2023. okt. 3. 15:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Az adószámot tevékenységre adja ki az adóhatóság. Ha a bérbeadás nincs a felsorolt tevékenységek között, akkor nyilván nem állíthatsz ki ilyenről számlát sem. Ilyenkor fel kell venni a tevékenységek közé azt és utána mehet a dolog. Már ha él még az adószámod (érvényes, vagy sem), mivel azt írod, hogy "már nem vállalkozok". Nem tudom, hogy ez nálad a gyakorlatban mit jelent. Csak szünetelteted, vagy meg is szüntetted az egyéni vállalkozásodat?
2023. okt. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megszünettem még a kovid előtt az egyéni vállalkozásomat, viszont a rendszerben azóta is benne van az adószámom.

Akkor ha újrakezdeném ugyanaz éledne fel?

2023. okt. 5. 15:23
 5/6 A kérdező kommentje:

Már elnézést, csak közben a körülmények úgy alakulnak, hogy elképzelhető, hogy újra vállalkozó leszek, a Kovid alatt szereztem jópár szakképesítést, és akkor azokkal is bővíteném a tev kört.


Ezesetben főállású ev-ként gondolom a mindenkori minimálbéres járulékokkal számnoljak, csak ugye most van ez a lehetőség, hogy csak negyedévente kell befizetni, nem havonta?

2023. okt. 5. 15:26
 6/6 anonim ***** válasza:

"Megszünettem még a kovid előtt az egyéni vállalkozásomat, viszont a rendszerben azóta is benne van az adószámom."


Nem tudom, hogy milyen rendszerre gondolsz, de ha megszüntetted az egyéni vállalkozást, akkor az adószámod érvénytelen már. Nyilván azok a bevallások, stb. nem tünnek el általa, amit az adószám égisze alatt vallottál be, tehát ennek okán az adószám mindig valahol ott lesz a NAV rendszerében, csak megszűntként.

2023. okt. 6. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!