Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az "A" változatú mérleget...

Az "A" változatú mérleget lépcsőzetes felépítésűnek tekintjük?

Figyelt kérdés
Mert végülis lépcsőzetes is, de kétoldalas felépítésű is, tehát nem tudom mi a helyes megállapítás
nov. 12. 14:12
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
nov. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

És ebben hol a válasz?

Mert én semmi választ nem látok benne arra vonatkozóan, hogy lépcsőzetes felépítésűnek tekintjük avagy sem!

nov. 12. 15:24
 3/48 anonim ***** válasza:
Kétoldalas? Ez mit jelent?
nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Azt, hogy kétoldalú
nov. 12. 15:57
 5/48 anonim ***** válasza:
Nem ismerek olyan mérleget, ami egypldalú. Azert merleg hogy ketoldalu legyen.
nov. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

De a B egymás alatt van!

Az a meg egymás mellett tehát kétoldalú, de mégis lépcspőzetes mert egymás alatt vannak a tételek...


Legalábbis nekünk így van szemléltetve e jegyzetben, ezért kérdeztem hogy az A változatút lépcsőzetesnek tituláljuk-e

nov. 12. 17:41
 7/48 anonim ***** válasza:
Számvitel könyvekben hogy van? Melyikben nézted?
nov. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Nekem nem számviteli könyvem van, hanem órai jegyzet és nincs benne, ezért nem tudom milyennek is tekintjük a szerkezetét...
nov. 12. 17:49
 9/48 anonim ***** válasza:

A B változat a lépcsőzetes.

Olyan meg nincs, hogy nincs könyved csak jegyzet...

nov. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
A „B” típusú mérleg esetében a mérlegszerkezet lépcsőzetes elrendezésű és a mérlegséma részben finanszírozási szemléletű azaz külön kiemeltek az egy éven belüli kötelezettségek, valamint a nettó forgótőke és a működő tőke. A források sorrendje így eltér a hagyományos mérleghez képest. Ez a fajta mérleg nem tartalmaz eszközök és források összesen sorokat, hanem olyan speciális összegzéseket, melyek elemző számításokhoz lehetnek szükségesek
nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!