Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szüneteltethetem így az...

Szüneteltethetem így az egyéni vállalkozásomat?

Figyelt kérdés
Átalányadózó egyéni vállalkozó vagyok. Weboldalakat üzemeltetek, amelyeken hirdetések vannak elhelyezve. Az átkattintások után keresek némi pénzt. Néha fejlesztem az oldalakat, frissítem őket és készítek új feature-öket. De alapvetően akkor is elketyegnek egy-két hónapig és a hirdetéseken keresztül akkor is jön be pénz, ha nem nyúlok hozzájuk. Arra gondoltam, hogy decemberre szüneteltetném a vállalkozásomat. Ezidő alatt ugyan folyik be némi pénz, de munkát végeznem nem kell az oldalakkal. Szüneteltethetem a vállalkozást így?

nov. 25. 03:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem.

Ha lekapcsolod az oldalakat akkor szunetelhetsz.


Btw:

Lehet, hogy nem is éri meg ezt vállalkozási formában csinálni. Magánszemélykent egyéb jövedelem soron adozva lehet, hogy jobban járnál.

Kérdezz meg egy konyvelot sztem.

nov. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az oldalakat sajnos nem tudom leállítani, mert akkor elveszteném a rendszeres látogatókat, a Google helyezéseim romlanának, stb. Tehát ez nem egy járható út.


Kell a vállalkozás. Több éve rendszeres bevételről van szó ami azért több mint egy havi pár ezer forintnyi zsebpénz.


Azért gondoltam a szüneteltetésre, mert a novemberi bevételem nem volt valami fényes és decemberre sem számítok sok jóra. Viszont az adókat és járulékokat akkor is fizetni kell.


Könyvelőm van, pedzegettük is már a témát, de csak jövő hét elején tudok vele újra beszélni. Addig jó lett volna valami előzetes infó.

nov. 25. 14:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!